| luana4660 a întrebat:

Desi azi e o zi in care toti ar trebui sa fie fericiti, sunt foarte trista. Nu am primit mesaje de la colegi(desi eu am mai trimis), decat de la iubit si de la 2 fete cu care ma inteleg bine. Nu stiu cum am reusit sa-i indepartez pe toti de mine. Pana anul asta aveam un grup de fete dar m-am distantat de el deoarece ele nu ma bagau in seama, nu ma chemau cand se intalneau si ma saturasem sa ma tot calce in picioare. Dupa distantarea de ele m-am inchis de tot in mine si sunt mai mereu neincrezatoare in oameni. Eu ma inteleg bine cu multi din clasa dar doar la scoala, nu ca sa ne invitam in oras, etc.Nu stiu in ce parte sa o mai apuc. in clasa aia nu am cu cine(in afara de 2 fete) sa ma imprietenesc(toti sunt de treaba dar au grupuri in care nu ma accepta). ma simt atat de singura, toti se intalnesc azi cu prietenii merg in cluburi, la gratar, etc, eu stau in casa si plang...sa o iau de la capat? sa incerc sa ma bag in grupurile lor(desi e cam imposibil)? sau sa ii las in pace si sa incerc sa gasesc prieteni in alta parte? Voi ce ati face in locul meu?

Răspuns Câştigător
| dienuk a răspuns:

Hei, numai fi asa pesimista, il ai pe iubitul tau.happy daca el e alaturi de tine, e foarte important, nu esti singura si n-ai de ce sa plangi. banuiesc ca si el are un grup de prieteni nu? imprieteneste-te cu prietenii lui, si incearca sa iesi cu ei. sau ai zis ca ai primit sms de la 2 fete cu care te intelegi bine? de ce nu te apropii si de ele? crede-ma mai bine ai 3 prieteni, si aia buni si sinceri decat 10 prieteni si aia profitori si nesimtiti.
nu esti singura oricum, il ai pe iubitul tau. iesi cu el. happy si atata timp cat tu nu ai incredere in tine, si nu ti-l doresti cu adevarat, n-ai cum sa-l obtii, fii mai optimista! daca o sa stai toata ziua plangand in casa n-or sa inceapa sa-ti iasa prieteni de dupa perne! chill out.nu e panica! :*

daca esti din bucuresti, pot fi eu prietena ta big grin [sectoru' 2 ca daca stai la cuca' macaii mai greu.]

3 răspunsuri:
| andrushki a răspuns:

Poti sa crezi ca sunt in exact aceeasi situatie? straight face.

Cu o singura precizare. eu nu mai am niciun prieten nicaieri... toti au fost pe profit. si nu`mi dadusem seama pana acum.
cea mai buna prietena a mea e plecata de 2 ani si jumatate.si urmeaza sa vina in noiembrie. dar mi`e frica. pentru ca my ex-bff (Roxana) mi-a furat toti prietenii (acum 2 seri am plans in jur de o ora pentru ca imi furase si ultimul prieten.chiar daca era si el un pic pe profit. sigh ). si chiar nu`mi doresc sa raman fara singura prietena cu care vorbesc o data pe luna.

Momentan. incerc sa umblu cu profitori. vreau sa profit de ei cum au facut`o si ei cu mine. de vreo saptamana am inceput sa ma schimb din cauza lor... din cauza ca erau prea nedrepti. si sincer mi`e foarte greu sa ma schimb. fiindca eu de felul meu nu pot sa refuz daca cineva imi cere ceva.sa injur cand ma injura cineva.si chestii din astea...

Oricum. cum spuneam incerc sa profit de ei. exact cum au facut`o si ei cu mine. pana vine prietena mea.

Sincer. cred ca merita sa le fac ceva groaznic. pentru ca si ei m`au schimbat complet. (de la un copil dulce. cu siguranta voi ajunge o mare nesimtita. fite. din astea din astea tongue )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Luana, nu ai ce face decat sa traiesti si sa cauti sa cunosti si alti oameni. uite cunosc doi baieti, unul sociabil care face pastele cu prietenii lui.si fratele lui care e la tara, la bunici{parintii mei}care e la fel ca tine.nu are un grup de prieteni. dar nu dispera.ca si gasca, stim noi cat e de buna cateodata.

| luana4660 explică:

Nu stau in Bucuresti, oricum merci de propunere. si cu celelalte fete e mai complicat ele sunt de la tara si nu ne vedem decat la scoala.