| anonim_4396 a întrebat:

Din nou o întrebare pentru reprezentanții genului masculin:

Care este pentru voi cea mai feminină calitate? happy

62 răspunsuri:
| Florin9Florin9 a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu mai zic nimic, tocmai mi-am amintit că bătaia doare, doar ce citisem o știre de la Digi 24 parcă, că ieri o fată de 22 de ani a bătut 4 polițiști și 3 bodyguarzi într-un bar.

| Celcestietot a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Citind si eu cele relatate de tine, nu voi mai zice nimic laughing

| RKBlue a răspuns (pentru Celcestietot):

"Sa fie cu toate tiglele pe casa si mai mult nu am ce sa zic"
Da' persoanele cu tigle lipsa sunt mai interesante!

| Florin9Florin9 a răspuns (pentru Celcestietot):

Rămâne de văzut dacă ne-am oprit la timp sau nu ne iartă Cristina,

dacă ceva... tu ai început, eu doar m-am luat după tine, eu îs total nevinovat.

| Celcestietot a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Da, da, este vina mea ca am raspuns, ca daca eram la block raspundeai doar tu si pe tine te tragea la raspundere. Este vina ei!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să aibă menstruație, să fie fertilă, să poată face copii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru tup3u):

Ce înțelegi tu prin "ușuratice"? Și de ce ar fi toate?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RKBlue):

Nu zici rău!winking

| Celcestietot a răspuns (pentru RKBlue):

Sunt, pana in punctul cand dau cu toporul si gauresc usa, iar tu privesti din partea cealalta terifiat laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Florin9Florin9):

Mă mai gândesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi vine sa zic dezinvoltura.
Ce-ar mai fi femeile fără dezinvoltura caracteristică pe care o au?
Mi se pare un lucru foarte feminin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atenția la bărbatul ei. Toate lucrurile acelea mici dar care cântăresc mai mult decât o viață de curvie.
Când vine și-i încheie ultimul nasture de la cămașă sau când îi face nod la cravată, când îi face mâncarea preferată sau cafeaua de dimineață(dacă s-a trezit prima) ș.a.

Sau părul lung.hee hee

| StrongHeart a răspuns:

Sensibilitatea,gingășia,tandrețea,lucruri mai rar intalnite la noi.
Acum te intreb eu pe tine, care este cea mai masculina calitate?
Vezi e o intrebare ciudatica pentru ca si femeile si barbatii pot avea aceleasi calitati si defecte, doar ca unele sunt mai preponderentele la un sex decat la altul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am prins-o pe silentrain pe aici, deci trebuie sa comentez si eu.
Chiar mi-a zis cineva odata, unii baieti nu ar zice in fata, pentru ca in capu lor automat este regula ca o fata " trebuie sa supuna ", adica sa nu faca anumite chestii "de barbat" sa ii fie inferioara la fazele alea. Astia nu gandesc egalitatea, ei nu accepta "asa ceva de la o fata".
Adica in sensul ca el ca barbat are dreptu sa se uite la o alta fata goala fiind chiar si insurat cu copil, dar fata nu are voie sa "fie ** ".
El face ce vrea ca poate sa "minta" peste (am fost "altundeva"), dar fata sincera nu are voie sa zica ceva "urat" ("nu e treaba ta"), ca el o termina inainte sa inceapa "relatia" si cu palma. Ea nu are voie sa se indoiasca de "vorbele lui"(minciuni care si el le uita, apoi le neaga).
El trebuie sa fie respectat ca pe dzeu de catre fata. Cand el are chef fata trebuie sa poata daca nu vrea sa fie parasita, ca el oricum poate avea alte femei,. Dar ea cand vrea ceva, trebuie sa il inteleaga ca nu se poate, trebuie sa fie multumita de el. Ea nu are voie sa fie *** (femeia n-are voie sa caute altul cand nu-i convine, ea trebuie sa se multumeasca cu ce are. ca ei oricum se vorbesc si aliaza toti contra fetei). Daca lui nu-i convine vreo actiune sau vorba, are oricum alte femei "mai bune".

| GabiDumitrescu a răspuns:

Un lantisor de aur pe glezna. tongue

| RAY a răspuns:

Păpușa sexuala

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru StrongHeart):

Calitatea de a inspira respect, calmul în situații limită...și o voce joasă, blândă și profundă. Știu că nu e doar una, dar... big grin

| tup3u a răspuns (pentru anonim_4396):

Am vrut să scriu c.rve dar nu mi s-a permis, acum înțelegi laughing

| StrongHeart a răspuns (pentru anonim_4396):

Frumos raspuns happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru StrongHeart):

From my heart. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru tup3u):

Am înțeles...dar de ce toate?
Sau vorbești privind prin prisma decepțiilor?

| SG1995 a răspuns:

Empatia.

| EntertainYou a răspuns (pentru SG1995):

Lipsa ei, nu? laughing E mai tipic in ziua de azi.
Nu exista asemenea calitate specific feminina sau masculina.
Empatia nu tine cont de sex.

| tup3u a răspuns (pentru anonim_4396):

Știi tu vorba aia veche cum că toate-s așa în afară de mamă și soră dar totuși să nu uităm că și ele-s femei.

| mentholinks a răspuns:

Tatele.

| SG1995 a răspuns (pentru EntertainYou):

Empatia nu tine cont de sex, dar in general femeile sunt mult mai empatice.

| EntertainYou a răspuns (pentru SG1995):

Tu vrei sa zici ca baietii sunt educati sa fie mai reci, sa isi mai reprime emotii and stuff...ca asta ii face barbati (in mod eronat). Dar realitatea e ca una e cum e societatea/cultura noastra, alta e de fapt dpdv psihic cum stau treburile.
Culmea ca femeile in prea multa razgaiala si emancipare ajung sa se comporte mai narcisistic (in opozitie cu empatia) decat barbatii.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Sa fie femeie!

| Mipasususuyamyamyam a răspuns (pentru EntertainYou):

Atunci de ce sunt barbatii mai violenti

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mipasususuyamyamyam):

Pentru ca doar muschi sunt in stare sa foloseasca, cand mintea nu functioneaza, fie barbati sau fetiscane.