| Glade2361 a întrebat:

Diriginta mea are ceva cu mine personal, si nu sunt singurul care a observat sunt mai multi colegii si ca-ti va parinti. In ultma vreme am avut cateva conflite in clasa din cauza unui coleg, iar toata clasa a spus ca el este de vina, dar diriginta nu a crezut pe nimeni si ma acuzat pe mine fara motiv.Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa-ti ajustezi comportamnetul, ca diriginta sa nu mai aibe motive sa se lege de tine!

| EestiSodalane a răspuns (pentru Violleta2022):

Subestimezi extrem de mult abilitatea creativă a unor persoane de a găsi motive să se ia de persoane cu care au ceva.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Primul pas ar fi sa nu mai intri in conflicte că sa nu mai aibă ce sa îți facă. Apoi implica părinții dacă ți crezi că există urmări nebazate pe nimic

| J0B0MAT a răspuns:

Și cu mine a avut ceva.Cu mine și încă vreo 2, 3.Nu prea ai ce să faci, decât să încerci să stai cât mai departe de conflicte și să nu îi răspunzi prea arogant. Eu m-am certat cu ea, dar când nu am mai avut-o dirigintă. A fost un payback mișto că nu prea a avut ce să îmi facă decât să țipe la mine niște cuvinte care nu îi făceau cinste ei, deși eu nu am jignit-o(direct). Deci ai avea și varianta asta după ce termini, deși nu garantez că nu vei păți nimic dacă vei mai fi totuși la școala aceea.