| ioanacoruga4567 a întrebat:

"Disprețul oamenilor mă întărește și nu le cer decât o favoare - să nu însemn nimic în ochii lor." - Emil Cioran
Ce credeți că vrea să spună autorul prin acest citat?

1 răspuns:
| Drimmero a răspuns:

Dispretul sau invidia cuiva fata de tine nu e decat o urma de validare a ta, chiar daca e impachetata intr-un mod negativ, insa reusesti sa transformi aceasta ura in ceva pozitiv si simti ca pentru acele persoane reprezinti ceva important, ura e un sentiment foarte puternic si sincer, practic te hraneste sa vezi ca altii nu pot dormi din cauza existentei tale.