| Mipasususuyamyamyam a întrebat:

Doar o curioziate de-a mea. Aveti un job care va solicita fizic sau psihic (intelectual)? Ce preferati si de ce?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca as tine serviciul meu pana la pensie in ritmu actual nu cred ca trec de 40 ani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Psihic.
Il prefer pentru ca mna, e mai bine platit. Sunt momente cand as vrea sa fac doar munca fizica.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, psihic. Prefer așa, că sunt leneș din fire.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Putin intelectual si fizic ca trebuie sa ma ridic din pat totusi. In rest este ok.

| SilentRain a răspuns:

Fizic,prefer sa am liniște mentală
O febră musculara nu ma sperie

| Sofer a răspuns:

Nu suport solicitări psihice sau intelectuale. Mai bine puțin fizic acolo ca nu strica.

| gemeni6226 a răspuns:

Prefer sa ma solicite fizic si nu psihic de aceea mi-am si ales o munca fizica ceea ce in sine nu este grea doar cu orele suplimentare din fiecare a doua duminica.Si nu nu as alege o munca care sa ma suprasolicite psihic caci m-ar imbolnavi, iar miscarea adica munca fizica face bine sanatatii plus ca imi place ceea ce lucrez.Ei bine cel mai mult imi place sa stau acasa dar daca e sa muncesc totusi, lucrez exact ceea ce imi place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am job momentan ca am 17 ani, dar cu siguranta prefer solicitare intelectuala, pentru ca sunt slab din punct de vedere fizic!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prefer fizic...nu prea fac față la solicitări psihice puternice și îndelungate. Se lasă cu dureri de cap.
Și...sunt o persoană care oricum se stresează, chiar și când nu e nevoie. straight face