| TheMoon15 a întrebat:

Doresc sa ma inscriu dupa profesionala la liceu (voi repeta a 11 a si mai fac un an, stiu)
De ce documente am nevoie totusi? Mentionez ca doresc pe alt liceu

1 răspuns:
| aditimus a răspuns:

Pentru înscriere cls. xi – zi + seral:

foaie matricolă de viii clase original;
foaie matricolă clasele ix – x original (cei care au liceu);
foaie matricolă de anul i + ii (cei care au sc. complementară);
foaie matricolă pentru anii i + ii + iii (cei care au sc. profesională);
foaie matricolă clasele ix – x sam + clasa x liceu original (cei care au sam);
adeverință testare națională sau adeverință echivalare capacitate original;
copie carte de identitate + certificat naștere;
adeverință medicală apt pentru învățământ;