| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a întrebat:

Doua cunostinte virtuale de-ale mele s-au certat zilele astea.
Cum as putea face sa-i impac? Sunt amandoi foarte orgoliosi.

18 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Parca toți implicați în povestea asta de grădiniță nu aveți toți neuronii intacti, jur.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt explică (pentru whatevernvm):

Dar eu nu sunt deloc implicat.
Eram curios sa vad daca se resimt in intrebare, iar Babaciune s-a regasit.

| AdelinaC a răspuns:

Nu te baga ca atfel ii pierzi pe ambii

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu e treaba ta sa ii impaci. Pastrezi legatura cu ambii, si nu tii partea nimanui in cearta lor.

| anonimg a răspuns:

Le spui amandorura că sunt egoiști și că se gândesc numai la ei. Spune-le că orgoliul este un defect de caracter, și că dacă toți oamenii ar fi fost orgolioși, dacă și cei din familia lor ar fi fost ca ei, ce-ar mai fi făcut?
Spune-le că orgoliul nu este de apreciat. Spune-le asta, chiar dacă se vor îndepărta amândoi de tine.
Sincer să fiu, mie mi-ar fi rușine să fiu văzut pe stradă cu un om orgolios, plin de sine. Mie îmi plac oamenii care sunt oameni.

Dacă este nevoie, arată-le amandorura întrebarea ta și răspunsurile noastre. Poate că le vor veni mintea la cap și inima la locul ei. Orice lucru din caracterul nostru care îi îndepărtează pe oameni de noi este de la diavolul.

| alina2k18 a răspuns:

Copilul de Aur - Doua inimi ranite (Official Track Colection)
winking

| mudokins78 a răspuns:

Virtuale?

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Despre cine-i vorba?
Da, cunoștiințewinking
Du-i „cu zăhărelul" rolling on the floor

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Ai reușit să-i „împaci"?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Inca nu v-ati impacat, deci nu.laughing

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

laughing A mai zis „nenea" ceva laughing de mine? M-a blocat peste tot pe unde comunicam așa că până nu-mi zice ceva, tac.
Nu de alta, dar toți cei din zodia săgetător de care am dat sunt „încăpățânați" (inclusiv tata, așa că...) laughing
Da, eu sunt zodia fecioară. Poate mai mult cioară decât fecioară dar laughing

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Gata, cred că i-am calmat nervii (aseară) sau nu știu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa te bagi. Vorbesti cu ei dar nu te bagi in relatia lor. Nu merita.

| Raizing a răspuns:

Simplu - sa nu te bagi! O sa fi prins -in cearta -Lor!

| Arrakis a răspuns:

Dintr-o vasta experienta online, mai ales pe TPU, de la inceputurile lui din 2009 incoace iti zic atat: NU TE BAGA. Sunt sanse teribil de mari sa regreti ca te-ai implicat pentru cineva.
Atat timp cat e doar pe Internet you must stand aside din neintelegerile altora!
Plus ca la mult orgoliu e si multa ipocrizie, deci tu crezi pe cineva de bun augur si poate nu e!