| cristina_3212 a întrebat:

Vreau sa ma impac cu un prieten cu care m-am certat de cateva zile.Eu tin mult la el si cred ca si el la mine dar amandoi suntem orgoliosi si nu face niciunul primul pas.Si eu as vrea dar si el pentru ca ma oprint un prieten de al lui si mi-a spus ca i-a spus ca ne-am certat. S-a plans la el.Ne-am certat din cauza la o gluma.Cum as putea face sa ma impac cu el fara sa ma duc eu sa il intreb? FUNDA+VOT

Răspuns Câştigător
| ReadyToHelp a răspuns:

Pai sfatul si parerea mea este urmatoarea :daca doresti cu adevarat sa nu pierzi un prieten adevarat(ma rog asa cred eu ) atunci nu-ti fie teama sa discuti cu el, invita-l la o cafea si discuta deschis cu el despre problema care a fost capabila sa va strice prietenia.Nu te teme sa faci primul pas pentru ca cel mai valoros lucru pentru noi, oamenii este prietenia.Trebuie sa fii multumita ca ai un prieten si staruie-te sa nu-l pierzi, pretuieste-l caci daca sh el te pretuieste atunci va veti impaca.Si as vrea sa iti mai spun ca esti foarte norocoasa ca ai un prieten adevarat, eu una nu am nici unul si imi este tare greu acum... Aveti grija de voi si de prietenia voastra

1 răspuns:
| Tweetymrrr a răspuns:

Pe tine nu te'a supărat faptul că vrea să nu mai vorbească cu tine? Adică eu am fost în situaţii de genul şi sincer şi eu mi-am dorit să mă împac cu persoana respectivă, dar dacă dorinţa acestuia a fost să nu ne mai vorbim, eu i'am respectat'o.