| anonim_4396 a întrebat:

Dragi bărbați, să zicem că ați fi în mașină cu o femeie, seara, singuri. Tu ai fi șeful iar ea o angajată.
Te-ai fi oferit să o conduci acasă, deoarece ploua.
Deodată, (aparent) din greșeală, își pune mâna ei peste a ta și o menține timp de câteva secunde, apăsând ușor, apoi o trage repede, scuzându-se.
Ce ați crede: a fost ostentativ sau din neatenție?
A încercat subtil să se "dea" la tine?

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Ar fi un gest absolut ostentativ și total deplasat venit din partea unei angajate pe care, să zicem, ai încerca să o ajuți.
Combinațiile astea pe care tu tot insiști, între șef și angajată, nu sunt deloc viabile în viața reală.
Nu exclud că poate exista un șef afemeiat care poate profita de angajate, dar cine ar vrea să se combine cu un specimen de genul ăsta?
Pe de altă parte, nici un șef (sau aproape niciunul) nu e atât de tâmpit încât să se combine cu o angajată la modul ăsta.
Ăsta e un teren minat.

| JOHNtheADVISOR a răspuns (pentru Hammurabi):

Dacă șeful conduce precum aceștia atunci orice e posibil laughing
https://youtu.be/IbLFc1SrTwY

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

As crede ca iese macar o m ie.

| Drimmero a răspuns:

In urma intrebarilor tale pot sa bag mana in foc ca (,) categoria de filme p0rn0 pe care o vizionezi cel mai mult e cu sefi-angajate.

| wildthing a răspuns:

E imposibil sa iti pui mana peste a altcuiva, "din greseala" si sa o mai si mentii cateva secunde, timp in care si apesi usor. Un asemenea gest e absolut intentionat, nu are cum sa fie din neatentie. Cu siguranta as considera ca incerca sa se dea la mine...si nici macar nu mi s-ar parea o incercare subtila, ci cat se poate de evidenta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din nou, context de telenovela care are un raspuns evident. Nu ai cum sa pui mana pe a lui deoarece mainile trebuie sa fie pe volan iar cand schimba vitezele, daca este cazul, nu are ce cauta mana ta pe a lui, sa nu mai vorbim de apasat si tinut cateva secunde. In plus este o distanta intre sofer si pasager iar daca prin absurd tine mana undeva pe langa corp actiunea ta trebuie sa fie intentionata sa ajungi in acel context.
Sa spunem totusi ca pune mana in apropierea ta cat masina este pe loc si tu o pui pe a lui, daca este singurul semn de genul va crea un sentiment conflictual si il va pune in stare alerta pentru posibile semne de genul pe viitor, daca nu este singurul va fi evident ca incerci sa trimiti un mesaj.

| Jessica1235 a răspuns:

E clar că a făcut-o intenționat. Dacă era din greșeală în cel mult o secundă și-ar fi tras mâna de pe mâna lui, nu ar fi ținut-o câteva secunde și să mai și apese.

| MirceaCal a răspuns:

rolling on the floor nu poti face asta din neatentie mainile lui nu aveau cum sa fie atat de aproape daca e la volan doar daca tipa e o obeza care da pe afara din masina si atunci saracu nu are loc de ea si na atunci are sens
As zice ca a fost ostentativ, ca e foarte copila care nu stie cum sa se dea la mine si ca se crede main character intr-un film prost