| anonim_4396 a întrebat:

E ok ca seful (insurat) de la locul de munca sa duca acasa o angajata cu masina lui personala, seara, in masina fiind doar el si angajata, ea stand pe bancheta din spate?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce nu?
Oricum, oricare ar fi intențiile lui, dacă angajata privește totul fără vreun interes ascuns, este în regulă.
Totul în schimb poate fi privit "interpretabil" din afară, atât pentru angajații firmei, cât și pentru soție. Dar dacă angajata nu lasă loc de interpretări între ea și șef, totul oricum se evaporă, chiar și dacă intențiile dumnealui nu ar fi foarte transparente. happy

Acum depinde și de frecvența acestei acțiuni și de "persoana" transportată în mașina șefului. Adică ce vreau să subliniez, dacă șeful face asta cu toate angajatele din când în când sau să zicem când o angajată oricum ar fi ținută peste program și domnul ca un gentelman o duce acasă, din cauză că a solicitat-o peste program, este în regulă, și dacă doar așa procedează cu toate angajatele, dacă totul este doar cu una și asta se repetă, ok, poate angajata ar trebui să-și pună semne de întrebare. happy

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Doar daca locul ala de munca e taxi si e parte din beneficiile oferite de firma

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu ai mentalitate de pocăit fundamentalist, e ok.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da. Pentru că mai devreme mai era în mașină și Ghiță, electricianul firmei, pe locul din dreapta. A coborât pe unirii.
Mai era una pe aici, care întreba nonstop despre situații cu patronul, mașina, o angajată și străzi întunecate.
Rosalia îi spunea, dar n-ai prins-o tu. Și-a dezactivat contul fix înainte să apari tu.

| Freya1 a răspuns:

E ok sa duci o anagajata acasă cu mașina dacă ai tinut-o peste program și ai bun simt sa nu o lași sa mai plătească și taxi.E ok și normal sa lași o angajata acasă dacă e un drumul tău.
Dar nu e normal și nici ok dacă se repeta asta regulat și se vede când ceva e între ei. Asta din perspectiva noastră, ca în fond dacă sunt adulți e treaba lor.

| Hammurabi a răspuns:

Nu e normal pentru un șef, dacă nu are nici un fel de intenții.
Altfel, e un mod de a deschide o portiță, de a încerca cât de accesibilă poate fi fata în cazul unei tentative de abordare.
Nu-mi spune că angajata era tanti Lenuța de 65 de ani și 110 kile și el s-a oferit să facă o faptă creștinească și să o ajute. Că parcă n-aș crede. laughing

| anonim_4396 explică (pentru Hammurabi):

Domnule Hamurabi dacă ai făcut o glumă pe seama kilogramelor unei femei și am râs cu gura până la urechi, e clar, dumneata ești regele comediei. laughing) Sper totuși că nu o duci în extrema zeflemitorilor. Ar fi trist. straight face

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

O glumă pe seama kilogramelor unei femei ar fi anostă și searbădă dacă n-ar avea în spate reacția majorității bărbaților la kilogramele în plus ale unei femei.
Eu unul am măcar scuza că am mai declarat în mai multe postări că îmi plac mai mult tipele mai plinuțe decât cele slăbănoage.

| anonim3247 a răspuns:

Nu e normal.
Un șef nu duce acasă o angajată nici dacă e amanta lui.
Duce acasă femeia următorul după șef pus de el.

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

Femeia după șef e ca și șefa la toți dacă e și amanta lui.
Ea poate să fie doar secretară cu liceu și ceilalți din firmă să aibă și facultăți și școli multe.

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

Mai e ceva - femeia stă în spate și bărbatul care o duce nu spune nimic chiar dacă ea e nimeni ca om.