| anonim_4396 a întrebat:

Dragi prieteni, ce părere aveți de tâmpenia asta? dacă va fi aplicată? Persoanele care nu pot dovedi ca locuiesc la o anumită adresa vor rămâne fără actul de identitate. Dar s-a gandit cineva ca sunt batrani, sunt tineri care nu au părinți, sunt persoanele care stau in chirie, centre sociale. ce se întâmpla cu acestea? dar persoanele cu handicap risca sa rămână fără grad de handicap pentru. ca nu vor avea act de identitate. Sau nu se vor mai putea angaja fără act de identitate, Ba, astea când deschid gura ei nu își dau seama ca va da tot sistemul peste cap? Cei care au rate la bănci, dacă vor sa plătească rata lunară nu vor mai putea fără a se prezenta cu actul de identitate. Vrei sa faci o rata, vrei sa faci un contract la vreun institut, ce faci in cazul asta? Viza de flotant nu îl mai poți optime atât de ușor. Ce părere aveți? se va aplica tâmpenia asta? sau ieșim cu toții in strada? Sunt de-acord sa fie maxim 10 persoane dar de ce sa fi din aceeași rudenie? într-adevăr str. Valsanesti nr 1 din sector 3, au peste zeci de cetateni, ba chiar sute de cetateni pe acea adresa. aia da, sunt de-acord.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Chiriasii pot sa arate cu adresa de flotant pe spate unde sta. In rest e pentru prevenirea infractiuniilor de cetatenie si alte manevre. Moldovenii platesc bani grei sa prinda cetatenie romana ca sa poata fugi in UE

| Celcestietot a răspuns:

Nu e posibil asa ceva. Unde ai auzit asta?

| Saveluc a răspuns (pentru Celcestietot):

Uita-te pe net e plin internetul a dat de doua zile la TV

| Celcestietot a răspuns (pentru Saveluc):

Ah man, m-ai facut sa inteleg ca vor ramane definitiv fara actul de identitate laughing. Si care este problema, ca tot li se poate elibera altul. Daca nu poti dovedi ca locuiesti la adresa respectiva, iti da act provizoriu.

| J0B0MAT a răspuns:

Cu act de identitate cu cip și toate cele nu e bine că ne urmărește, acum nici fără act nu e bine?

| Celcestietot a răspuns (pentru J0B0MAT):

Nu e bine nici asa, ca ne pune semnul fiarei pe mana!

| J0B0MAT a răspuns (pentru Celcestietot):

Atunci eu zic să ne sinucidem.

| Celcestietot a răspuns (pentru J0B0MAT):

Eu ma duc in Padurea Hoia Baciu ca sa nu imi dea de urma la propriu. Vous voulez venir? laughing