| LenaleMinato a întrebat:

Dragostea aduce fericirea sau te raneste?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Frumoasă întrebare!
Din punctul meu de vedere dragostea aduce fericirea la un moment dat, dar poate ajunge să te rănească absurd şi cumplit într-un final.
Spun "într-un final" pentru că dragostea, la început este frumoasă, un sentiment înălţător a cărui definiţie încă nimeni nu este capabil să o dea 100%.De cele mai multe ori iubirea porneşte de la simpla atracţie fizică, iar mai apoi când cei doi ajung să se cunoască cu adevărat se transformă în dragoste...şi atunci urmează poate cea mai frumoasă perioadă a vieţii lor.
Perioadă în care fericirea ajunge să fie la cote maxime, dar se întâmplă să scadă treptat în scurt timp.
În cazul celor mai mulţi tineri datorită plictiselii, sau monotoniei în relaţie.
Cel mai urât este când internive o a III-a persoană care îţi fură tot ce credeai că fusese al tău până atunci şi aici ajungem să vorbim de rănile provocate de dragoste, de amintirile plăcute care ajung să te doară, de faptul că doi oameni a căror legătură părea să fie indestructibilă...pur şi simplu nu mai sunt împreună.

Dar din păcate oricât am suferi din dragoste şi am spune " gata! De data asta nu mai vreau pe nimeni, nu mai vreau să sufăr!", vei ajunge să crezi tâmpenia asta o perioadă până când...din nou făt frumos/ Ileana Cosânzeana va apărea şi o veţi lua de la început!

Vacanţă frumoasă!

1 răspuns:
| Dash a răspuns:

...Ambele!