| lays a întrebat:

Dupa ce vin de la servici, din tura de dimineata dorm putin.sau putin mai mult ca astazi(3 ore si jumatate). ideea e ca atunci cand ma trezesc sunt mai obosita ca inainte sa ma culc.stie cineva motivul?yawn

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Da, dormi prea mult, o ora de somn ar trebui sa-ti ajunga.

| ATHOS a răspuns:

Daca ne-ai spune si cate ore dormi noaptea ar fi mai bine.
Cel mai sanatos somn este cel de noapte si care sedesfasoara dupa un program clar stabilit. Incearca si vei reusi!

| anka a răspuns:

Am si eu o colega care daca se atinge de pat adoarme. Timpul ei liber si-l petrece dormind. Cu toate astea e tot timpul obosita si fara vlaga. Nevoia de somn este diferita pentru fiecare, dar in medie un adult are nevoie intre 7 si 8 ore pentru un somn sanatos. Somnolenta in timpul zilei poate sa apara si in cazul unor boli sau a carentei de vitamine.