| Liqua a întrebat:

Dupa cum probabil stim cu totii vine halloween-ul si unii dam petrecere!
Vrem sa cumparam prajituri, baloane, fursecuri si cam atat deoarece eu sunt dj-ul cu 4 ani experienta si aduc statie, facem karaoke, si eu o fac gratis pentru distractia mea alaturi de prietenii mei (ce e mai frumos de atat?)
Clasa mea vrea sa dea petrecere si avem urmatoarele dileme:
-Cam ce suma sa cerem de persoana?
-Cum sa-i convingem pe toti sa dea acesti bani?
-Cum sa-i convingem pe toti sa vina?
-Unde sa o facem ca sa iasa cat maai ieftin?

Oricare raspuns este binevenit si va fi tras la imprimanta pentru a fi citite sub forma de sugestie in fata clasei!
Multumim!
Liceul de arta "Hariclea Darclee", Braila, Clasa a VII-B

2 răspunsuri:
| bbyyyyyyyy a răspuns:

De asemenea si clasa noastra face la fel. Depinde de localul pe care il inchiriati, daca e mai scump ar trebui mai mult de persoana, sau daca e mai ieftin mai putin. La noi de exemplu o sa dam fiecare 30 de lei (pentru ca suntem multi si il vom tine la un local al unui parinte, deci nu platim ). Ca sa ii convingeti pe restul' trebuie doar sa le ziceti ca daca vor vrea sa vina trebuie sa dea acesti bani, iar daca chiar nu au de unde va puteti ajuta intre voi. Sa ii obligati sa vina nu puteti, decat sa le ziceti ca vor fi mai muti colegii si va fi distractie sau oricum sa ii rugati sa vina. Eu nu stiu ce este mai ieftin in orasul vostru deci nu stiu ce puteti inchiria. Cel mai ieftin ar fi la cineva acasa pentru ca nu trebuie sa platesti, dar daca vreti la restaurant trebuie sa va documentati si sa vedeti care e liber si e si ieftin

| Liqua explică:

Multumesc,Tanya!
Insa astazi am hotarat ca vom face petrecerea in clasa unor colegi impreuna cu ei de la 17 30 pana la 19 30 si am hotarat ca pretul per persoana este de 7 lei.Cine stie cum vom putea organiza mai bine aceasta petrecere va rog sa imi raspundeti intrebarii.
multumim!