| ToțiPentruUnu99 a întrebat:

Dupa parerea voastra, ce inseamna graffitiul? as dori multe multe pareri happy

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Un adorn urban, daca ar fi si postere rezistente la apa si factorii climatici ar fi mai misto ori de ar face desene gen robocop, terminator, o gagicuta in lenjerie intima, multe altele anturajul ar fi mai fain.

| thegatekeeper a răspuns:

Depinde despre ce vorbim. Anumite...insemnari realizate cu spray-uri pentru graffiti nu se pot numi arta si acelora chiar nu le vad rostul, fiindca reprezinta doar vandalizare, dupa parerea mea. Graffiti-urile realizate cu un oarecare talent imi plac, chiar daca exista pe cladiri si alte bunuri publice (metrou, trenuri etc.) Dau un anumit farmec oraselor, de obicei.

| Musique a răspuns:

Artă+sentimente+libertate.

| ElenaSA a răspuns:

Un fel de arta, un mod de exprimare care distruge constructiile. Daca ar un mod organizat de arta alta ar fi atitudinea oamenilor fata ea, zic eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nişte mâzgăleli odioase făcute pe clădirile publice, în general. Când sunt făcute într-un spaţiu special amenajat îmi sunt indiferente, în rest le văd ca pe nişte mizerii fără sens.

| Swan39 a răspuns:

Văd că mulţi au vorbit despre artă, sentimente, emoţii... Eu cred că e mai mult vandalism, mai ales având în vedere locurile în care se practică acesta.

| Meптαʟıтч a răspuns:

Graffiti-ul,după părerea mea nu este altceva decât o formă liberă de exprimare a unor sentimente, gânduri, idei vitale pentru societate (unele) pe care aceasta(societatea) le desconsideră din ce în ce mai mult.
Fiind un element al culturii hip-hop, eu, consider artiştii de muzică hip-hop ca fiind nişte trubaduri ai secolului XXI.