| Anonimx1897 a întrebat:

Salut, am 16 ani (sunt baiat) si as vrea sa intreb daca are legatura nivelul scazut de testosteroni cu schimbarea vocii, a mea inca nu s-a schimbat deloc, suna ca a unei fete extrem de subtire. Am citit pe net ca ar avea legatura si pentru a mari nivelul trebuie sa mananci oua (eu nu mananc oua aproape DELOC, nu am mai mancat unul de 1 an cred) este adevarat? Vreau cat mai multe raspunsuri.

4 răspunsuri:
| aimullah123 a răspuns:

Da, are legatura. Poti merge la sala pentru a-ti mari nivelul de testosteron big grin Sunt multe metode, gasesti pe netwinking

| Anonimx1897 explică (pentru aimullah123):

Si daca o sa il maresc, sunt mai multe sanse sa mi se schimbe si vocea mai repede sau sa se schimbe oricum?

| aimullah123 a răspuns (pentru Anonimx1897):

Sunt cazuri in care vocea se schimba ea singura cu intarziere dar sunt cazuri in care vocea ramane pitigaiata toata viata. Depinde de om. Eu zic sa faci sala si sa nu te ingrijoreziwinking

| Anonimx1897 explică (pentru aimullah123):

Sper ca se va schimba, adica uneori am salturi de la normala la groasa pentru cateva secunde de 1 an, ar putea fi un semn