| Joker3134 a întrebat:

E adevărat că englezii sunt bețivi și se comportă dur cu copiii lor?

Răspuns Câştigător
| RKBlue a răspuns:

Romanii care merg in strainatate sunt de mai multe tipuri.
1)Super negativii.Totul in alte tari e inferior cand vine vorba de oameni, chiar daca se vede ca au lucruri bune si muncesc.
2)Infricosator de obsedati.Practic toata viata lor se invarte in jurul a ceea ce fac in alte tari, a unor aspecte.Nu poti discuta nimic cu iei fara sa mentioneze ceva de acolo la fiecare 5 secunde.
E si categoria a 3-a,mai mica,care sunt echilibrati.

Nu poti face o generalizare cand e vorba de un popor intreg.
Adica nu toti americanii sunt grasi, nu toti italieni manaca pizza, nu toti africanii sunt negri, nu toti tiganii fura, etc.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E adevarat ca sant betivi dar nu toti se poarta urat cu progenitorii, aia in loc de mancare baga alcool in ei & droguri vezi pe drum femei cu pielea care atarna pe ele de parca sant din filmele de teroare

| RAY a răspuns:

Asta e rasism sa afirmi asa ceva, am si eu momentele mele de rasism dar generalizarile sunt o eroare, ce inseamna betivan? uite eu daca beau doua beri pe saptamana sunt betivan sa stiu?

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Joker3134):

Românii sa stea in tara lor daca nu le convine acolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ca și cum ai spune că românii sunt hoți. Toți românii.
Poate că este adevărat în unele cazuri, dar generalizările nu sunt binevenite.