| SSis a întrebat:

E adevarat tot ce zic acum?happy si in care am invatat

1. E adevarat ca nu trebuie sa pui suflet din prima la persoana iubita?happy
2. E adevarat ca fetele din ziua de azi sunt numai pentru bani?
3. E adevarat ca!? fetele se uita numai dupa aspect si haine?
4. E adevarat ca nu aspectul conteaza ci ce ai pe dinauntru?
5. E adevarat ca daca pui suflet persoanei iubite incepe sa te invarta pe degete?
6. E adevarat ca daca tot dragalasesti persoana iubita iubesti, tii la ea incepe sa te creada de fraierhappy?
7. E adevarat ca nu mai are rost sa ai incredere in ceilalti decat in tine?

Multumesc!happy

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

1.Normal ca nu. Spui totul din prima si dupa aia nu mai ai nimic de zis sau de oferit.Tocmai asta e si farmecul dragostei:sa descoperi treptat totul
2.In mare parte, da.De ce sa muncesti cand iti poti gasi un fraerica care sa te intretina? Cam asta e intrebarea la care se gandesc majoritatea
3. E adevarat ca te uiti la aspect si la haine(la ce sa te uiti, ca doar nu ai oglinda la sufletwinkingdar doar pentru o prima impresie.Degeaba esti mister si cand casti gura sperii lumeaI don't want to see
4.Nu exista oameni urati. Exista oameni rai
5. Absolut. Fetele mai aleswinking
6.Nu chiar.Asta ar trebuie sa fie ceva reciproc.Sa nu te porti cu ea de parca ar avea 7 ani dar nici sa nu fii deloc tandru
7.Perfect adevarathappy

| luiza a răspuns:

Am sa-ti raspund punctual:
1. Nu este adevarat: daca nu pui suflet inseamna ca nu iubesti acea persoana.
2. Nu toate fetele din ziua de azi cauta doar banii, mai sunt si cele care cauta sufletul curat.
3. Da te uiti dupa aspect, si dupa haine, dar dupa aspectul barbatului usor ingrijit, cu hainele curate.
4. Inainte de a vedea ce ai tu pe dinauntru persoanele de langa tine vad aspectul de care vorbeam la punctul 3, si abia dupa ce te cunosc pot aprecia sufletul.
5. Persoana care te iubeste cu adevarat nu are de ce sa te invarta dupa degete.
6. Si nici aici nu iti dau dreptate, o dragalasesti ca o iubesti si ca asa simti tu, asta nu e motiv de fraiereala.
7. daca ne pierdem increderea in cei de langa noi, atunci traim de geaba.
fratele meu da tu ce fel de oameni ai cunoscut, si ce fel de prieteni ai de ai ajuns asa de dezamagit de toti? cauta-ti prieteni adevarati, si nu uita ca acum daca ai primit un sut in fund ai facut un pas inainte...in a cauta oameni adevarati.

| nobody_9468 a răspuns:

1. Daca pui suflet inca de la inceputl relatie, risti sa cazi in depresiehee hee.
2. Daca are bani e si mai bun!
3. Oarecum da, insa e partial.
4.Conteaza ambele.
5.Depinde de persoana de langa tine, daca tine la tine nu va jongla cu tine, ci te va iubi in continuare cum a facut-o si inaintewinking.
6. Daca te iubeste nu te va lua de fraier, daca relatia este o "aparenta iubire"{vrajeala de 14 ani} da, te va lua de fraier/a.
7. Da, eu nici in mine n-am incredere, in anumite momente am facut lucruri inexplicabile care nu credeam ca le voi face vreodata.

Bafta.

| SweetCherry a răspuns:

1.Chiar nu stiu. Daca persoana este de incerdere poate ca da.big grin
2.Nu! Sunt o parte din ele in procent de 60% cred tongue
3.Eu cred ca da dar unele mai intai cunesc persoana si apoi se indragostesc.
5.Nu stiu.Nu am incercat sa pun suflet laughing
6.Idem 5
7. Dap.

| Andrada27 a răspuns:

Eu nu sunt de acord cu asta...
1)daca asa te comopti tu, sa nu astepti ceva bun in shimb.
2)nu trebuie sa generalizezi.Eu una nu sunt asa. Sstiu si alte fete care nu sunt pentru bani.
3)E adevarat ca majoritatea fetelor pe strada nu se uita dupa baieti ci dupa cum sunt imbracate alte fete.
4)pentru mine conteaza si aspectul.Eu una nu cred ca tu ai iesi cu un baiat stirb, urat, etc care pe deasupra mai e si vagabond(traieste pe strada), doar pentru ca are un suflet maaaare.
5)nu este adevarat.Nu toata lumea este la fel. Daca si el te iubeste la fel de mult, nu are de ce sa te invarta pe degete.
6) nu stiu de ce este asa pesimista happy sunt cu prietenul meu de aproape 2 ani si crede-ma ca ii face mare placere sa il dragalesc, sa il sacai, sa il trag de par, urechi, sa ne stambam, sa radem de niste nimicuri, etc.
7) increderea se castiga pe parcurs.Eu cred ca merita sa dai o sansa tuturor celor care vor sa se apropie de tine...
happy sper ca nu te-a suparat vreun raspuns de-al meu
3)

| Bloondy a răspuns:

La toate Adevarat! E absolut adevarat.