| dancapitan a întrebat:

E neaparat ca mirele si mireasa sa danseze mult la nunta? daca unu din ei nu stiu sa danseze sau detesta efectiv dansul?

3 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Ca sa iasa banu' de ce, nu?

Stefan
| Stefan a răspuns:

Mirele si mireasa trebuie sa fie printre nuntasi si sa creieze o atmosfera foarte buna. Normal mirii trebuie sa danseze impreuna, ei sunt in centrul atentiei, dansul lor ar trebui sa insemne romantism, intelegere, comunicare intre parteneri. Prin ritmul muzicii, miscarile celor doi transmit mesenilor un mesaj de dragoste.

| anad a răspuns:

S-a incetatenit obiceiul ca mirii sa danseze un dans al lor, dar nu e obligatoriu sa dureze mult.Starostele e cel care hotareste cat vor dansa singuri si apoi cu nasii dupa care sunt invitati toti nuntasii. Dupa dansul lor mirii pot sa nu mai danseze daca nu vreau!