| crystyanz a întrebat:

Eram pe site-ul de anime-uri anime-kage si deodata a picat internetul. Si de atunci nu mai merge sa accesez site-ul, efectiv cand intru pe el nu apare nimic, decat o pagina alba, stie careva ce pot face? Nu merge nici cu alt browser.

9 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Mie imi merge, si tu cred ca nu ai acces la internet.

| RKBlue a răspuns:

Stiam eu!
Oameni buni ascultati-ma!
O sa o spun odata, tare si clar(voi nu ma auziti, dar aveti sansa sa cititi de mai multe ori)
Nu va mai uitati la anime-uri!
Sunt prea multe efecte negative!
Sunt atatea seriale bune, atatea desene animate, atatea filme, si totusi unii aleg sa se uite la anime-uri.
E mai sanatos sa citesti.E mai bine sa te uiti la un serial.
Cateva dintre efectele negative ale anime-urilor:
1)Spala creierul
2)10 ore de anime scad iq-ul cu 0, 5 puncte
3)riscul de obezitate creste pana la ~80%
4)pierzi contactul cu realitatea
5)afectiunile ochilor devin de 2 ori mai rele
Concluzie: Nu va mai uitati la aceste chestii(daca le pot numi asa)

Ps. Este doar un pamflet si trebuie tratat ca atare.
Dar serios acum, stop watching anime!

| Celcestietot a răspuns (pentru RKBlue):

Dar ce au anime-urile thinking

| crystyanz explică (pentru RKBlue):

Exagerezi laughing). Am vazut deja toate filmele si serialele bune. Serialele care apar acum sunt niste sf-uri absolut cretine. De filme nu mai zic.

| RKBlue a răspuns (pentru crystyanz):

Si ce sunt anime-urile?
Niste Sf-uri de 10 ori mai cretine... (cele care nu-s sf, sunt infricosator de dubioase)

| RKBlue a răspuns (pentru Celcestietot):

Nu sunt neaparat rele, si banuiesc ca sunt destule care sunt bune.
Dar sunt overrated.

| RKBlue a răspuns (pentru crystyanz):

Nu cred ca ai vazut toate filmele si serialele bune...
Sunt peste 500 de mii de filme in lume(dupa niste estimari). Sigur macar 1% sunt bune, deci 5000 de filme×1h 30min= 7500 de ore
7500:24=312,5 zile
Deci ai petrecut aproape un an uitandu-te la filme?
De seriale nici nu mai vorbesc...

| Celcestietot a răspuns (pentru RKBlue):

Te întreb din curiozitate : ai văzut în viața ta vreun anime, dar nu la televizor happy?
Mie mi se pare că cele overrated își merită locul, chiar și cele mai puțin populare se întâmplă să necesite mai multa faimă. Ele te pot ajuta chiar la psihic + că pot avea o poveste impresionantă, dar te poți integra și într-un colectiv mai repede și bine daca membrii acestuia urmăresc animeuri. Eu vad avantaje și ceva rău în asta cam deloc. Decât fara ele, mai bine cu big grin.

| RKBlue a răspuns (pentru Celcestietot):

Am "incercat" sa vizionez niste anime-uri(unele recomandate de altii, altele care aveau un subiect aparent interesant)
Pe unele am reusit sa le vad cap-coada(2-3) si restul m-au plictisit sau exasperat.Nu sunt pentru mine, dar nu inseamna ca toate sunt rele(si nici n-am spus asta)
Oricum nu am treaba cu cei carora le plac(exceptandu-i pe aia exasperanti care pare ca nu au alte pasiuni sau subiecte de discutie)
Dar decat cu ele, mai bine un nou sezon din Elite. laughing