| Casandranebuna a întrebat:

Este adevărat că fiecare om are o persoană care îi seamănă foarte bine?
Gen dacă are o dublură,să zic așa, care îi seamănă super bine?
La înfățișare...

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mi sa zis de 3-4 ori in viata ca exista un EU care arata exact ca mine si are acelasi stil de vorba - carisma.

| RAY a răspuns:

Fata mea de exemplu este foarte populara, mi-am dat si eu seama de asta, depinde de cat de populara e fata ta

| Freya1 a răspuns:

Asa se spune, ca toti avem pe undeva o sosie.

| Catrice a răspuns:

Un doppelgänger - o dublură este un aspect asemănător non-biologic sau dublu al unei persoane vii, uneori portretizat ca un fenomen fantomatic sau paranormal și văzut de obicei ca aducător de ghinion. Alte tradiții și povestiri echivalează un doppelgänger cu un geamăn rău. Wikipedia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am văzut și eu persoane care sa semene.
Ba chiar am întâlnit pe unu care m-a salutat și îl chema exact ca pe mine cu numele de familie. Moment ciudat.
M-am gândit pe unde dracu a umblat Tata.

| Casandranebuna explică (pentru anonim_4396):

Morr,asta e răspunsul anului...
Nu ma prea interesa înainte să mi spuna prietena mea ca e îndrăgostită de un actor turc?‍♀️?‍♀️?‍♀️
Si ma întreba dacă mai exista unu cu aceași față(wtf)...
Ma rog, e mai nebună ea așa de felul ei, eu am zis sa caut pe aicilaughing