| Ana a întrebat:

Este normal sa-mi placa de un baiat doar pentru ca seamana cu iubitul meu [la infatisare]?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

E cam ciudat. Totusi mi s-a intamplat si mie o chestie de asta. Imi placea mult de o fata care nu era din oras. Si intr-o zi am avut ocazia sa intru in vorba cu o fata din oras care ii semana leit. Am ramas oarecum surprins si a fost placut sa cunosc pe fata aceea. Faptul ca iti place baiatul acela vine in principiu de faptul ca atunci cand te uiti la el il vezi pe iubitul tau. Si asta iti trezeste acei fluturasi pentru ca iti e dor de iubit. De fapt nu iti place baiatul ci faptul ca te uiti la el si il vezi pe iubitul tau si iti aduci aminte de relatia voastra si de toate momentele frumoase.

8 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Inseamna ca iubitul tau a cam intrat intr-un con de umbra, ca nu mai ai aceleasi sentimente fata de el.

| carminaburana43 a răspuns:

Cred ca da. Mie imi vine extraordinar sa ma dau la cineva pentru ca seamana cu cineva dar fiind vorba de locul de munca eu nu voi face primul pas.Eu ii fac semne din ochi ca imi place vad ca si lui ii plac dar nu ne cunosatem de prea mult timp sa indrazneasca dar un lucru e cert ca daca ma abordeaza n-o sa-i zic nu.Asa emana din priviri o senzualitate de nedescris ca mama, mama...Vau ce as face cu el sex doar de dragul sexului.Este unul dintre putinii barbati de la care si o partida de sex mi-ar pica extrem de bine chiar daca sentimente nu ar exista.Si la mine asa ceva e extrem de rar.

| georgiana a răspuns:

Da, pentru ca avem tendinta de a regasi persoana iubita in raport cu ceilalti.Eu chiar am gasit un cuplu care avea exact numele noastre si aceeasi perioada de convietuire impreuna.

| ÅñdRa a răspuns:

Da

| anca_3211 a răspuns:

Sigur ca da! Doar ca se poate sa ai o surpriza si "pe dinauntru" sa nu semene cu el sau sa nu fie asa cum te astepti tu.

| ForbiddenLove a răspuns:

Daca doar asta iti place atunci mi se pare aiurea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, se intampla! Dar il placi si nu ti la el ca la iubitul tau. De obicei, daca l-ai placut pe fostul si acum cineva seamana la fel de mult un baiat cu el, este perfect normal. Daca au si nume diferite, este perfect deoarece un nume mereu ti se va parea mai interesant decat celalalt... daca intelegi ce vream sa zic prin,, nume``.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tie iti plac toti baietii care te baga in seama acum. din cauza varstei si a hormonilor.stapanestete.fii calma.totul se va rezolva.