| GhostSimple a întrebat:

Este bine sa mananci multe seminte? Eu mananc cam o punga la 3 trei zile... Daca nu e bine vreau si eu sa stiu "consecintele"!

6 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Pe vara mancam in fiecare zi seminte, jumatate de punga cam asa, ca imparteam.Si mult. Din martie pana in octombrie chiar, si acum 2 ani, si nu am patit nimicthinking

| darrio2007 a răspuns:

Nu este bine sa mananci asa multe.Mancand seminte salivezi mai mult si somacul incepe sa elibereze acidul gastric pentru a digera mancarea. Dar nu are ce. Dupa cativa ani poti capata un ulcer.Nu fac bine nici la ficat prin substantele pe care le contin.In cantitate mare bineanteles.

| acinorev a răspuns:

Eu zic ca e destul de bine, dar limiteaza-te o punga/pe saptamana. Asa ar fi foarte bine. happy

| vangheliss99 a răspuns:

E bine, este bine sa ma mananci seminte, dar nu vreo 2-3 pungi pe zi, pentru. ca consecintele pot fi, sa-ti vina in sus si sa vomiti, si la anumite mancaruri sa-ti vina greata.

| Bya69 a răspuns:

Nu-i bine deloc, risti sa faci semincoita.