| Lumy a întrebat:

Este bine sau nu ca parintii sa-si duca la gradinita copiii?

8 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Consider ca e foarte indicat sa faca acest lucru.

Abh
| Abh a răspuns:

Absolut, la gradinita copilul socializeaza, ceea ce il va ajuta enorm pe viitor in relatiile cu alti oameni, invata multe lucruri, pe care tu, ca parinte nu ai timp sa i le arati.

lolita
| lolita a răspuns:

Cred ca este foarte important ca cei mici sa se obisnuiasca cu alti copii, sa se joace, sa imparta jucariile, sa invete lucruri noi. daca ar sta acasa copilul nu ar primi atentia si educatia necesara.

| Dan a răspuns:

Ce intrebare? Sigur, este si frumos sa iti duci copilul la gradinita.

| carminaburana43 a răspuns:

Da sigur ca este bine.Copilul este printre copii de virsta ei, lui si invata sa se integreze in societate, sa accepte si sa fie acceptat si invata multe lucruri frumoase care de altefel ar ramine afara din viata copilului.Si eu am fost la gradinita si copiii mei au fost e o perioada a vietii pe care nu mi-o pot imagina fara gradinita. Mie mi-a placut acolo si la copiii mei la fel.

| costyn162 a răspuns:

Da, mi se pare normal sa stie sa se integreze intr-un grup, sa fie educat, dar desigur conteaza si gradinita.

| madalina_8123 a răspuns:

Este foarte bine sa-ti duci copilul la gradinita. Pe minte acest lucru m-a ajutat foarte mult. Ajuta copilul sa socializeze, sa se afirme, sa gestioneze diferite situatii, sa comunice, sa se adapteze mediului etc. Colegii de scoala care nu mersesera la gradinita erau ceva mai retrasi, introvertiti si, uneori, chiar foarte individualisti.

| alexandrabucur30000 a răspuns:

Erste foarte bine