| Lovepoison a întrebat:

Este ceva rau daca o persoana e timida? In ce situatii?

Răspuns Câştigător
| Miculpestisor a răspuns:

Bineinteles ca nu! E mai bine sa fii timid decat sa ai prea mult tupeu. De obicei, oamenii timizi au bun-simt si nu vor sa deranjeze pe cei din jur. Dar daca cineva e prea timid poate avea probleme de integrare in societate, deci, are nevoie de multa atentie si comunicare. Totul e sa ai incredere in tine si in fortele tale si vei reusi in orice situatie! Sper ca am fost de ajutor!

2 răspunsuri:
| Mao a răspuns:

Nu te poţi descurca aşa cum trebuie în viaţă. Pierzi multe de pe urma timidităţii.

| babylove a răspuns:

Nu cred ca este nimic rau in a fi timid,trebuie sa ao mai multe incredere in tine si siguranta. Timiditatea nu e un defect,si eu am fost foarte timida in clasele mai mici dar avand incredere in mine am reusit.
Acum nu stiu in ce situati este rau cred ca iti faci mai greu prieteni, esti rusinos, este greu sa te adaptezi
sper ca te-am ajutat