| middle654 a întrebat:

Cum poti face sa nu mai fii o persoana timida?

3 răspunsuri:
| Gekkō a răspuns:

E putin mai greu la inceput, dar nu e imposibil. Intr-adevar, aceasta timiditate vine din interior, din anumite rani si trecut, de care tu nu-ti dai seama, dar, e okay.
Pentru inceput e bine sa incepi sa ai putina incredere in tine si sa ai un prieten sau prietena de treaba care sa te inteleaga si sa te ajute in procesul de formate a unui caracter mai puternic. Insa, trebuie sa ai grija la persoane.
Nu te cunosc si nu cunosc situatia ca sa pot sa spun mai mult, dar pentru inceput, incearca sa gandesti mai pozitiv, bine?
Succes!

| LordCroft a răspuns:

Cred ca pentru inceput ar trebui sa vorbesti cu persoane necunoscute pe net iar apoi sa incepi sa iti faci mai mult prieteni si sa vorbesti cu ei oricewinking

| missakihabara a răspuns:

Pentru inceput ai mai multa incredere in tine, nu te lasa mai prejos decat cei de langa tine, spuneti parerea. Vorbeste cu tine in oglinda si descoperate (calitatile si defectele) asta m-a ajutat pe mine. Succes