| iustinianKing a întrebat:

Este cineva din Udați-Mânzu (județul Buzău) pe aici?
Prietena mea m-a rugat sa merg cu ea acasa si eram curios cum e orasul.

30 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Ce "oras", nu fii modest... Udați-Mânzu este un megalopolis.

Are 129 de Starbucks-uri, 27 de mall-uri si 11 reprezentante Rolls-Royce.

| anonim_4396 a răspuns (pentru johnnny123):

De ce ai pus 2 i la fii

| johnnny123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai dreptate, am gresit si-mi recunosc greseala. Mi-a scapat o mica exceptie a limbii romane: se scrie "fii modest", dar forma negativa este "nu fi modest".

Acestea fiind spuse, banuiesc ca acum imi vei urma exemplul si-ti vei recunoaste si tu miile de aberatii cu care ai poluat situl asta, nu-i asa?

| anonim_4396 a răspuns (pentru johnnny123):

Eu cred ca esti un troll al sputnik, altfel nu se explica, necunoasterea limbii romane e o dovada a educatiei tale rusesti

| johnnny123 a răspuns (pentru anonim_4396):

... spuse cel mai mare sustinator de pe TPU al teoriei ca nu exista coronavirus, teorie inventata, propagata si intretinuta de Kremlin...

| anonim_4396 a răspuns (pentru johnnny123):

Pai numai in mintea ta de putinist exista voi inventati si vaccinuri pentru un virus inexistent ca sa omorati populatia si sa o controlati prin cip 5g

| johnnny123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai parca Bill Gates inventa virusi si microchip-uri. Acum le inventeaza Putin?

Esti atat de prajit la creieras incat nici macar nu mai esti capabil sa tii minte ce narativ urmezi. Ai facut o ciorba din ele.

Tu chiar nu te-ai saturat de toate disputele astea din care iesi intotdeauna sifonat ca un servetel in care si-a suflat cineva nasul?

| anonim_4396 a răspuns (pentru johnnny123):

Te plateste bine putin nu? postac psd-ist ce esti

| anonim_4396 a răspuns (pentru johnnny123):

Poti sa raspunzi in rusa sigur iti e mai usor, esti agent gru cumva? (Glumesc n ai creier de aaa ceva)

| johnnny123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ti-ai putut exprima ambele idei intr-un singur raspuns, ai avut nevoie de doua?

Cat despre PSD-ism si rusofilie, ce pot sa spun. Acum doua luni tu aplaudai mineriadele lui Iliescu in timp ce eu le condamnam, dar eu sunt postac PSD-ist.

Wow... Tu chiar ai niste fire inversate

| anonim_4396 a răspuns (pentru johnnny123):

Pai intre timp tata a trecut la pnl, deci jet postac psdist

| johnnny123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ha ha ha, incredibil laughing) Hai ca mi-ai facut ziua cu raspunsul asta delicios.

O sa-mi salvez conversatia asta ca sa ma inveseleasca in momentele de tristete.

| anonim_4396 a răspuns (pentru johnnny123):

Esti trist ca nu mai e daddy sa-ti dea ordine?

| johnnny123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ar trebui sa-i pui lui tac'tu intrebarea asta? Din ce inteleg de la tine, el era intr-o pozitie mult mai buna sa primeasca ordine de la Dragnea...

Tu realizezi cat de odios si degradant este sa te lauzi ca esti fiul unui traseist, si ca-ti schimbi radical opiniile in functie de barca politica in care se afla tac'tu in momentul ala?

Binenteles ca nu realizezi. Altfel ai fi incetat de mult sa mai vorbesti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru johnnny123):

Pai tata s-a nascut liberal, adica pdl-ist smecher, dar a avut o revelatie socialista in 2014, si acum s-a intors la origini. intoarcerea la origini e degradanta?

| johnnny123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Intoarcerea la origini nu e neaparat degradanta in sine.

Degradant este sa folosesti politica fara niciun fel de scrupule si de compas moral, sarind din barca in barca si servind fara retinere orice ticalos si orice ticalosie, indiferent de ideologie, totul in scopul de a te capatui pe spinarea oamenilor.

Adica exact ce a facut tatal tau, umbland din partid in partid (presupunand ca povestea ta este adevarata).

Daca PSD-ul ar fi avut in continuare 46% din voturi si nu ar fi fost in pericol sa piarda alegerile, crezi ca taticul tau "nascut liberal" ar fi trecut la PNL? Nu, ar fi ramas la PSD, continuand jaful si distrugerea justitiei. Iar tu ai fi continuat sa pupi in dos PSD-ul si nu mi-ai mai fi spus "jet postac psdist", ci "jet postac USR-ist".

Pentru ca asa se comporta oamenii fara nici o fibra morala.

Asta este degradant. Iar degradarea pare ca se transmite din tata in fiu...

| anonim_4396 a răspuns (pentru johnnny123):

Pai el nu pierdea alegerile indiferent de partid dar banii de la pndl se dau in functie de partidwinking

| johnnny123 a răspuns (pentru anonim_4396):

E ok, am inteles perfect in ce abis moral va scaldati, nu mai este nevoie sa continui descrierea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru johnnny123):

Nu vad ce e imoral psdistule, daca era la tine era ok

| johnnny123 a răspuns (pentru anonim_4396):

In cele 3730 de raspunsuri ale mele nu vei gasi nici macar o singura afirmatie pro-PSD, ba din contra. Am urat si urasc acest partid cu toata fiinta mea, si m-am exprimat pe larg impotriva lui de cate ori am avut ocazia.

Prin contrast, in cele 12590 de raspunsuri ale tale voi gasi nenumarate remarci pro-PSD, de pe vremea cand taticul tau sugea zelos la sfarcul generos al partidului.

Si cu toate astea, in mintea ta sucita, eu sunt "psd-ist".
Acum intelegi de ce esti o creatura absurda, imorala, lipsita de inteligenta si fara urma de integritate?

| anonim_4396 a răspuns (pentru johnnny123):

Toate afirmatiile tale sunt pro ruse si, prin urmare, pro psd-iste, urmezi perfect propaganda oficiosului lui putin, din fericire, nu poti fi banuit ca te bucuri de prea multa inteligenta

| johnnny123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok, vad ca singura tactica la care mai poti apela este tactica "discului stricat": Repetarea la nesfarsit a acelorasi afirmatii pe care nu le poti proba in niciun fel, si ignorarea oricaror argumente.

Ai cu siguranta stofa de politician incompetent, lipsit de scrupule si de rusine. Sunt sigur ca taticul iti va gasi si tie un post caldut imediat ce vei avea varsta necesara.

| anonim_4396 a răspuns (pentru johnnny123):

Tocmai de asta o sa ma inscriu in usr

| johnnny123 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce, aveau nevoie de exemple negative ca sa-si motiveze membrii sa nu o ia pe cai gresite?

| anonim_4396 a răspuns (pentru johnnny123):

Nu, doar vreau sa fac niste bani

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru johnnny123):

Hai breh, trebuie' sa iti explic eu? Cipurile lui Bilică is de-alea rele, capitaliste, sataniste. Cipurile lui Putinică sunt bune, sfintite, de la fratii nostri crestini. big grin

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru johnnny123):

Nu ai vazut ca mai ieri se apucasera pesedeii oficial sa condamne coruptia si alte alea? Urmeaza si el trendul, ce sa faca. Eu daca am votat cu usr-ul si inca ii sustin per total, asta nu ma opreste in a le bate obrazul pentru ce fac in Iasi unde au luat in partid si au bagat pe lista niste dubiosi de la penele, de exemplu.
Nevermore e fie troll, fie extrem de prost. Cel mai bine e sa il ignori.

| johnnny123 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Este o combinatie extrem de tragica de caracter amputat, ingamfare nejustificata si ignoranta galagioasa, agravate de expunerea la un mediu toxic acasa.

Nu poate sa actioneze decat in concordanta cu "valorile" care i-au fost insuflate.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru johnnny123):

... sau poate ca e doar troll. Buba cea mai mare e ca ce naste din pesedist tot pesedist ajunge, chiar daca per total e o persoana aiurea. Uite exemplu o verisoara de-a nevesti-mii - fata silitoare, a luat bursa in facultate, s-a plimbat prin Europa pe banii ei, a lucrat mi se pare ca o vara cu work and travel sau ceva de genul prin Irlanda, a profitat de transportul moca cu trenul ca sa vada cam tot ce era de vazut prin Romania (si la care se putea ajunge usor cu trenul), am impresia ca isi face si master/doctorat. Acum s-a si angajat la o banca, ceva de genul call-center. So far, so good. Pe de alta parte, voteaza pesede si crede ca jegul de nastase e un mare om politic. Sora-sa la fel, facultate, doctorat, lucrat in invatamint niste ani... acum mare scula de bascula pe la inspectoratul scolar. Membru pesede, desigur. Unchi-su mare scula prin partid in judetul respectiv. Deci ce ai vrea sa faca astia care sunt bugetari din tata in fiu, sa isi faca o afacere care sa se zbata pe piata libera sau sa aleaga calea usoara si sigura?

| Panamax a răspuns:

Care oras bre?
Wiki zice Udaţi – Mânzu este un cătun din comuna Smeeni, cu aproximativ 100 de locuitori.