| anonim_4396 a întrebat:

Este mare diferenta intre matematica M1 si cea de M2?

2 răspunsuri:
| pufipo a răspuns:

M1/T1 = Modulul 1, reprezinta cele mai grele probleme/exercitii care sunt rezolvate de cei de la profilul mate info.
M2/T2= Modulul 2, problemele/exercitiile cu nivel mediu pentru cei de la profilurile Stiinte ale naturii si Stiinte Sociale;

M1 e la mate info si este foarte greu, se fac in mod regulat 5+ ore pe saptamana ( depinde de scoala ) dar diferenta este ca la M1 matematica este foarte grea si faceti tot felul de probleme geometrice extrem de grele ( in spatiu si desene technice... ) la M2 materia este la fel ca la M1 dar mai "cenzurata". M1 e la Mate-Info si M2 la clasele de Real ( stinte ala naturi )si la economie. Iar daca nu esti bun la mate nu ai ce cauta la M1, te va termina.