| xBlackPearlX a întrebat:

Care este diferenta intre M1 si M2 la matematica?

Răspuns Câştigător
| 8mariastar a răspuns:

M1/T1 = Modulul 1, reprezinta cele mai grele probleme/exercitii care sunt rezolvate de cei de la profilul mate info.
M2/T2= Modulul 2, problemele/exercitiile cu nivel mediu pentru cei de la profilurile Stiinte ale naturii si Stiinte Sociale;
M3/T3= Modulul 3, cel mai usor modul, reprezinta exercitiile pe care le fac cei de la pedagogie si filologie.
Toate modulele au aceeasi materie, diferenta este facuta de nivelul de dificultate al exercitiilor.

6 răspunsuri:
| Λndrei a răspuns:

Fie numerele 1, 2, 3
1 < 2 < 3
Daca inmultim inegalitatile de mai sus cu un -M avem:
-M1>-M2>-M3
Si odata ce am dedus asta, prin teorema lui Teminte rezulta:
M1>M2>M3.

| RsKd a răspuns:

Deci, M1 e la mate info si este foarte greu, se fac in mod regulat 5+ ore pe saptamana ( depinde de scoala ) dar diferenta este ca la M1 matematica este foarte grea si faceti tot felul de probleme geometrice extrem de grele ( in spatiu si desene technice... ) la M2 materia este la fel ca la M1 dar mai "cenzurata". M1 e la Mate-Info si M2 la clasele de Real ( stinte ala naturi )si la economie. Iar daca nu esti bun la mate nu ai ce cauta la M1, te va termina.

Treaba este ca daca la m2 stii de 10 la m1 stii de 5-6.

| Arkhasas a răspuns (pentru RsKd):

Matematica este grea pentru proştii care nu au capacitatea să gândească logic. Oameni mai proşti decât un burete de spălat vase. Şi nu, nu mă refer la faptul că dacă nu îţi place matematica eşti prost, poate te pricepi în alte domenii, poate îţi place altceva, dar dacă nu eşti în stare să iei acolo un 6 să treci BAC-ul eşti de-a dreptul un dobitoc notoriu.
Dar asta e, nu toate fiinţele înţelege natural şi logic numerele.

| RsKd a răspuns (pentru Arkhasas):

Daca iti place matematica si te descurci bine, vei face fata eu sunt la profil stiinte ale naturii dar din ce am auzit de la altii ca e greu dar depinde de fiecare persoana eu la matematica ma descurc destul de bine si sunt clasa a 10a. Daca iti place cu adevarat matematica eu te incurajez sa te duci!

| Dumy_Andrew_2001 a răspuns (pentru Arkhasas):

Vorbeste in numele tau. daca eu sunt pictor la ce mi trebuie matematica? sau era aia ca trebuie sa inveti mate sa nu te pacaleasca aia la magazin...mda...ca ma si intreaba aia de integrame aha

| MaryLaury a răspuns:

M1 e matematica mai grea M2 mijlocie si M3 mai usoara NoName n-a zis bine : la m3 daca stii de 10 la m1 de 5 6 si la m2 \daca stii de 10 la mi de 7 8