| Aammy a întrebat:

Este politetea "demodata" astazi? happy

Răspuns Câştigător
Apache
| Apache a răspuns:

Politetea nu se va demoda nicioadata...
Este ca si cum ai spune daca bunatatea si respectul reciproc sunt demodate in ziua de azi!
Nu. politetea este un principiu fundamental al intelegerii dintre persoane!
e drept ca traim intr-o societate in care nesimtirea si indiferenta sunt puse pe primul plan...si poate ca in opinia unora politetea este demodata!
Dar acele persoane care cred asta, probabil ca aplica regula asta si in viata reala!
Si pentru asta...sunt demni de mila

3 răspunsuri:
| AnneMarri a răspuns:

Din păcate, pentru unii este...

| stejara2 a răspuns:

Respecta pe cei din jur ca sa fii respectat! Niciodata nu se va demoda!

| Sonniiaa a răspuns:

Pentru majoritatea. Desi nu ar trebui sa fie.