| LeiAdrian a întrebat:

Este un pacat masturbarea? Are efecte negative? Ce i se intampla unei persoane care face asta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. da, este un pacat daca ne gandim ca dumnezeu ne-a lasat sexul doar pentru reproducere, din pacate a uitat sa scoata orgasmul din treaba asta si a mai uitat ca cei mici nu se hranesc numai cu credinta.
2.Are cateva efecte negative, in cultura chinezeasca o picatura de sperma este echivalentul unei picaturi de sange.In cultura romaneasca masturbarea nu a fost pomenita prea des, ea fiind un subiect taboo.
3.Ce efecte.simplu: sa aiba un orgasm!

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Masturbarea e buna, Dumnezeu e obisnuit sa ne vada ca ne mai satisfacem nevoile persoanale din cand in cand (de 2 ori pe luna iti recomand) ca masturbarea in proportii mari duce la pierderea puterii fizice, un adolescent brazilian de 16 ani s-a masturbat de 42 de ori intr-o zi si a murit.

| Narfundo a răspuns:

Da.Nu stiu daca este un pacat desii nu este cam normal si asta o stie orcine.Este adevarat ca te simti slabit, te doare capu sau urmeaza stari de suparare dupa ce o faci? fanaticdupatine" avea dreptate. este echivalentu sangelui. Dupa parerea mea este ceva mai grav.