| anonim_4396 a întrebat:

Esti de acord cu casatoria?
Eu nu. As putea sa cresc un copil si in afara casatoriei si daca m-as casatorii si as divorta, toti banii ar trebui sa ii aiba ea.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cu persoana potrivita DA, dar cum poti stii care e potrivita? asta e misterul vietii

| Freya1 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa te castoresti ca sa fi cu un om pentru ca nu te leaga un act. Poti sa stai cu cineva fara sa faci un certificat.
Nu stiu cine ti-a spus tie treaba cu bani da sunt famili ce aduc ambi bani in casa si sunt la comun pentru cheltuielile casei si in afara de haine, mancare, taxe, o vacanta, iesiri pe care si ea le face sau cu care si ea este de acord nu stiu pe ce ai cheltui bani fara ca ea sa fie de acord...

| Lioana a răspuns:

Înainte de a te căsători ar trebui sa găsești dragostea. Cu siguranță nu ai gasit-o dacă pui o astfel de intrebare.
Când iubești nu te gândești că vei divorta, te gândești cum sa faci acea persoana fericita și să o convingi sa stea alaturi de tine pentru tot restul vieții.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu mă atrage în mod special ideea.Mi-e indiferent.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se poate incheia un contract prenuptial.
Nu sunt de acord cu casatoria, pentru mine este doar o pierdere de timp, bani si energie. Nu-i vad rostul. Cat despre participarea la nunti... cred ca mai distractive sunt inmormantarile, asa ca pas.

Răspuns utilizator avertizat