| Artemiss a întrebat:

Esti fericit de ceea ce ai si de ceea ce esti? Ce ai mai vrea de la viata?

10 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Fericita cu ceea ce am, dar mai fericita pentru ceea ce sunt. Iar de la viata nu mai vreau nimic, doar lui Dumnezeu i-as cere sa -mi dea sanatate pana in ultima clipa cat va fi sa mai stau pe Pamant.

| OanaG a răspuns:

Nu pe deplin.As vrea sa fiu mai libera, ma simt tinuta din scurt,"vezi nu stai mult","vii repede",...

As vrea sa fiu mai sigura pe minehappy

| nobody_9468 a răspuns:

Nu prea...
Sper ca in momentul cand o sa fiu pe cont propriu sa pot sa'mi realizez toate visele! Adica nu ma tine nimeni din scurt, insa ma simt obligata sa fac anumite lucruri...si poate am constiinta prea incarcata dupa ce fac ceva "rau". Oricum vreau si eu ce vor(au) altii... fericire! iubire! intelegere!
Prefer sa rad ca sa'mi ascund durerea, prefer sa plang ca sa fac rost de ceva si lista poate continua, am o problema aceea ca imi este frica sa'mi arat sentimentele si de aceea am pierdut multe in viata si o sa mai pierd, incerc sa ma schimb...insa daca imi voi arata sentimentele, anumite persoane imi vor sti slabiciunile si nu cred ca este bine!

Bafta.

| viatadecacatt a răspuns:

Nu sunt fericitga.Nici nu stiu cum sa descriu.As vrea sa fiu libera sa numai am nicio grija pe cap, sa ma nasc invatata si sa traiesc in paradis!
Frumos, nu? Cine nu viseaza la asa ceva!
Acum sa revenim in viata reala, as vrea de la viata mai multa vointa, sa nu ma las influentata asa usor, sa am mai multi prieteni, sa am note bune si sa imi mearga bine in viata...

| Alisa a răspuns:

Oricat de greu mi-ar fi, ma straduiesc sa imi fac fiecare zi cat mai frumoasa, in ciuda la tot ce se intampla. Sunt sanatoasa, am o familie care ma iubeste si face totul pentru mine, iubesc si sunt iubita, am prietenii adevarati, si cand zic asta, inseamna ca asa si e, chiar sunt prieteni adevarati(si prietenia noastra rezista si la mii de kilometri distanta), in curand imi voi indeplinii visul pe care il am de cand eram mic copil, si anume sa devin childcare.

Si nu in ultimul rand, il am alaturi pe Dumnezeu, si da, sunt fericita, cu exceptia unui singur lucru, as vrea ca mama sa fie de acord cu relatia mea si sa fie mult mai apropiata de mine, dar voi lupta, pentru lucrurile astea.

| LuS[z] a răspuns:

In momentul de fata nu pot spune ca sunt fericita dar oricum sunt multumita de ceea ce am si ceea ce sunt.in privinta a ceea ce as vrea ma gandesc ca toate vor veni de la sine

| Kitty a răspuns:

Uneori imi place totul la mine, la cum arat, la ce am, deci tot, insa alteori viata mi se pare o povara greu de suportat si parca nici nu o mai simt in anumite perioade pline de tristeti adancistraight face. Nu intotdeauna am aceeasi opinie asupra vietii.Ar fi destul de multe lucruri de schimbat la viata mea, pentru a fi mai happy, nu de altceva si am inceput sa ma ocup de asta.

| Andreeagen a răspuns:

Sunt eu cu defecte si calitati ma accept si de multeori ma bucur ca sunt asa.
Insa nu am prea multe dar in fiecare zi ma straduiesc sa capat din ce in ce mai multe sa imi facilitez viata sa o fac frumoasa sunt constienta ca asta nu o sa se intample in 2-3 ani ci in zeci dar incerc si lupt pentru un trai mai bun.

| ady2607 a răspuns:

Deocamdata sunt fericit si sper sa nu se mai schimbe nimic. Am mai multe planuri si asteptari de la viata, am o suta de idei care imi trec prin cap, dar toate la timpul lor. Pentru indeplinirea multora dintre ele as mai vrea de la viata, bani... Eu nu sunt ipocrit, recunosc ca in anumite situatii numai acestia ma pot scoate din necaz.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sint fericit de cea ce am, cind nu am dat importanta partii materiale? Daca sint fericit de cea ce sint cind nu m-am judecat niciodata dupa faptele bune? Ei bine, nu sint fericit pentru astea doua lucruri ci mai mult ca ma pot bucura de viata de la care as mai vrea sa-mi dea posibilitatea de a nu-i face pe cei din jurul meu sa sufere.