| Floryn9 a întrebat:

Eu am cartela COSMOTE, iar mama mea are 80 MB de net pe telefon, cartela VODAFONE, as putea sa mii transfer mie, daca da cum? Funda daca merge solutia!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Asa da. Dar trebuie sa setezi sa-ti mearga pe Vodafone. Pentru asta suna la ei sa-ti trimita un mesaj cu setarile pe Vodafone. Daca te descurci poti incerca si aici : https://www.vodafone.ro/....../index.htm

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Nu merge. Sunt doua firme diferite si doua cartele diferite. Numai daca schimbi cartelele dar atunci nu va mai sti nimeni numarul tau.

| Floryn9 explică (pentru Salontanul):

Pai cat timp o sa stau pe net, o sa pun cartela mea in telefonul celalalt, asa e bine?

| Floryn9 explică (pentru Salontanul):

Pai nici nu a trebuit sa sun pentru ca mi-au dat ei mesaj cu setari, dar dupa cand o sa intru de pe WI-FI sau de pe alta cartela cu MB sper ca n-o sa fie nici-o problema nu?

| Salontanul a răspuns (pentru Floryn9):

Nu. Ce problema? Nu poti consuma mai mult de cat ai daca nu esti pe abonament. Daca esti pe abonament ai grija!

| Floryn9 explică (pentru Salontanul):

Eu ma referam ca daca instalez setarile pentru internet date de cei de la VODAFONE, poate n-o sa mai mearga WI-FI pe telefonul meu, adica se schimba setarile, e vreo problema? La asta ma refeream eu!

| Salontanul a răspuns (pentru Floryn9):

Nu. setarile Wi-Fi sunt separate.

| Salontanul a răspuns (pentru Floryn9):

Asa da. Dar trebuie sa setezi sa-ti mearga pe Vodafone. Pentru asta suna la ei sa-ti trimita un mesaj cu setarile pe Vodafone. Daca te descurci poti incerca si aici : https://www.vodafone.ro/....../index.htm

| valentinp02 a răspuns:

Nu merge.Dar poti face cum a scris Salotanul.