| DanaVisatoarea a întrebat:

Eu am cunoscut in a 3-a un baiat pe nume Florin pe care il plac.Eu nebuna de mine tot i ziceam iuby si acum crede ca sunt prea disperata.Acum i-am zis ca nu il plac dar el crede ca il plac dar chiar il plac si cred ca si el ma place dar sta tot timpul pe langa o fata Gabriela o maimuta si e si urata nu stiu ce vede la ea. Dar acum tot se cearta iar el i zice muta-n dungi cu labe lungi)): cred ca nu o mai place.Ma place pe mine si imi face ochi dulci cum sa i arat ca il plac putin dar sa nu par disperata.Si cum il fac sa isi arate sentimentele fata de mine! Ajutor!

Răspuns Câştigător
| JayKlein1 a răspuns:

Cred ca va trebui sa lasi totul sa se intample de la sine.Nu vrei sa pari o disperata nu? Deci daca el te place va veni singur la tine pentru ca baietii trebuie sa faca intotdeauna primul pas...mda bine cateodata si fetele dar mai mult baietii laughing

2 răspunsuri:
| AlysaAly a răspuns:

Ai putea incerca sa faci asa:
Fate ca nu iti pasa ce spune da incearca sa fi prietena lui cu timpul o sa ajungeti sa va cunoasteti mai bine si te va baga el in seama. Cel mai bine este sa fii tu insati, fii normala. Dar ai grija cu scoala ca s-ar putea sa apara probleme normal dragostea nu are varsta te poti indragosti cand vrei si de cine vrei dar ai grija ce faci si incearca sa nu uiti ca scoala este cel mai importat lucru. Esti dabea clasa a-3-a si poate nu intelegi la ce ma refer. La varsta ta crezi ca totul este foarte simplu dar nu este asa cum pare a fi. Oricum, cum spuneam nu este nevoie sa faci ceva sa te placa fii normala si te va placea asa cum esti. Dar daca vezi ca nu ii place de tine sa nu te superi sunt mai multi baieti pe pamnt nu doar unul singur.
Mult noroc.

| aniriiiiii a răspuns:

Nu mai face asa fata de baieti, fi mai rezervata, nu le arata ca mori dupa ei ca dupa se reorienteaza pentru ca nu`i mai atragi daca nu pastrezi putin mister.Incearca sa nu-l mai bagi in seama, decat sa-i arunci cateva primiviri frumoase, stii u mai bine.Cand toate fetele sunt pe langa el, tu nu te duce, stai mai de o parte.Asa isi va arata sentimentele pentru tine, te va intreba ce ai si isi va face griji, asa vei vedea daca te place sau nuwinking.