| Meme10Meme a întrebat:

Eu am stat circa doua săptămâni pe un server de discord de legionari. Am vrut sa ii spionez ca să fac video cu ei dar cu timpul am realizat ca mai bine n-as face asta căci acesti legionari știu sa facă linkuri false și sa afle adrese (chiar i-au aflat adresa unuia și au văzut cum arata casa lui pe Google Maps). Deci, am preferat sa nu risc. Pana la urma am ieșit. Dar am o vaga senzație ca-l simpatizez pe Corneliu Zelea Codreanu în subconștientul meu deși știu de crimele pe care le-a comis (deși realizez ca s-a aparat la faza cu prefectul Iașului și mai realizez faptul ca I. Gh. Duca i-a provocat pe legionari + ca știu ca Carol ll a omorât sute de legionari). De ce? Am fost supus propagandei legionare?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate gasi adresa cuiva dupa IP, am avut intamplari asemanatoare cu cineva care a dat detalii despre mine de am ramas masca. Dar de asemenea sunt multe metode sa iti maschezi cat de cat IP-ul.

| Meme10Meme explică (pentru anonim_4396):

Eu credeam ca sunt doar niște prosti dar m-am înșelat. S au luat și de un copil francofil

| anonim_4396 a răspuns (pentru Meme10Meme):

Daca vrei sa faci misto de ei e simplu sa-ti ascunzi Ip-ul : vpn, tor -asa pentru inceput e suficient si simplu.
Desigur sa faci cont nou sa nu faca asemanarea intre contul vechi unde anonimitatea a fost compromisa.
Mai toate siteurile, aplicatiile, programele iti memoreaza Ip-ul si datele tale Daca cineva sparge un site, program frecventat de tine iti afla toate informatiile