| Dina a întrebat:

Eu nu inteleg,pentru ce in timp de o viata trebuie sa intalnim persoane pe care sa le iubim pe o anumita perioada de timp,dupa care sa suferim,uitam si...ce?Oare de ce sa nu intalnim de la inceput jumatatea si sa stim ca va fi cu noi pina la nesfisit?Doar ca sa nu ne fie plictisitor si ca viata sa fie mai interesanta si sa ne chinuim mai mult?

Răspuns Câştigător
| NoOrdinaryHuman a răspuns:

Pentru ca la inceput suntem copii,nu stim ce vrem nici nu suntem formati, ne schimbam nu stim ce e bine, in mod normal relatiile se fac dupa 25 de ani nu ca acum la 14 ani cu iubit/a si care fac sex.E o prostie.Suferim pentru ca vedem realitatea si vedem ca ne-am inselat si invatam din greseli.Gresim pentru ca nu asteptam sa invatam inainte sa ne aruncam in ceva ca si o relatie.Un om care asteapta si 30 de ani de la nastere perechea ideala pai fii sigura ca aceea e perechea.

| Dina explică (pentru NoOrdinaryHuman):

Eu fac comparatie cu vremurile pe cind parintii mei aveau 14 ani.Nu era ca acum,ei nu stiau asa de multe cum stim noi acum, pe primul loc era invatatura, ei nu avreau iubiti de la asa virsta.De ce acum "ne maturizam"inainte de vreme?

1 răspuns: