| chiftelutacrocanta a întrebat:

Eu nu mai stiu cat e ceasul si in ce zi suntem,simt ca a sti cat e ceasul si in ce zi esti e doar pentru cei care isi fac planuri de viitor,si ori de cate ori imi fac un plan pentru maine devin fals,stau cu gandul la acel plan azi,de parca as fi sigur ca se va petrece sau voi mai apuca ziua de maine,sambata cand nu am nici un plan pentru duminica ma simt excelent,simt ca inima imi respira liber,simt ca in sfarsit am fost descatusat de catre societate,cand e sambata sunt liber si pot face ce vreau eu,dar cand vine duminica inima mea incepe sa bata trista,maine e luni si voi fi incatusat din nou,recunosc ca scoala a fost cea mai mare mizerie pe care am trait-o vreodata,bineinteles imi placea cand chiuleam,era placerea inimii,dar noaptea cand eram pus la invatat nu imi placea,ma gandeam la dumnezeii aceia de profesori care imi provocau frica,nu inteleg de ce traiam atata vreme legat in lanturile societatii,azi simt ca am evadat,traiesc atat de natural,dar totusi mai sunt cativa ce imi stau in cale,ori de cate ori cineva vrea sa imi faca un plan pe maine,ii spun,pai de unde sti tu ca mai apucam ziua de maine? Tu esti legat in lanturile societatii? Eu unul traiesc pe o planeta misterioasa si ma simt ca in rai,ma sarut cu copacii,alerg pe scari,intreb oamenii ce e asta si ce e asta,e o carte deschisa planeta pentru mine acum,astept cu un topor sa ma oblige cineva sa fac ceva maine, cand poate o sa mor, tu cum iti traiesti viata?

5 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

Mi-e lene sa citesc tot.

| syd2 a răspuns (pentru Speed99):

Eu am citit primele cateva cuvinte si m-am saturat.

| Freya1 a răspuns:

Realist.Intodeauna vei avea pe cineva care sa iti spuna ce sa faci intai parintii apoi profesori apoi sefi si etc... Daca nu te-ai nascut baiat de bani gata ar cam trebui sa mergi la munca nu sa imbratisezi copaci petru ca, curand o sa ajungi boschetar

Răspuns utilizator avertizat