| LoveBellaLoveEdward a întrebat:

Eu scriu o carte si vreau sa folosesc numele altor carti (EX:are carti gen twilight sau academia vampirilor)are ceva?

Răspuns Câştigător
| Andreutza1998 a răspuns:

Cat mai simplu iti voi raspunde.Pentru tine, ca sa iti desvolti imaginatie nu, dar daca o vei publica cand vei fi mai mare nu cred ca e o idee buna sa fie gen alte carti.Se poate da si amenda pentru asta. Funda, pls

3 răspunsuri:
| AnnePlatt a răspuns:

Daca o sa o publici va avea ceva. Pentru ca trebuie sa ceri acordul autorului care a scris cartea de la care tu ai copiat numele, daca nu faci asta ai sanse sa primesti amenda.

| alynutza6820 a răspuns:

Da pentru ca daca vrei sa o publici, cum continutul este original si numele trebuie sa fie la fel de original... Daca ai reusit sa scrii o carte sigur poti sa te gandesti si la un nume potrivit.

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Mai bine scrii un titlu din mintea ta!