| Gabdag a întrebat:

Eu stau aproape de gara Nord din Pitești.
Faza e ca cam din martie anul trecut o perioada lunga, cam pana prin toamna așa în unele zile pe la 12 noaptea se auzea claxonul unui tren.
Într-o zi am auzit și pe la 2 noaptea.
Int-o zi am ieșit sa ma plimb și la gara am dat de un angajat de acolo care stătea în fata gării și l-am întrebat ce tren e. Mi-a dat un răspuns ciudat că niciunul nu e la ora aceea și ca poate aud de la Găești. Eu eram "cum frate sa se audă pana aici trenul de la Găești?"
Voi ce tren credeți ca era?
Ați mai pățit vreunul din voi care stă poate de vreo fără să audă la oră asa târzie?

11 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Mi-am amintit de povestea aia aiurea cu metroul și cu fata aia ce a dispărut definitiv când s-a dat jos intr-o stație ne identificata dintr-o alta lume laughing.

Poate omul nu stia ce tren a fost, o fi venit mai târziu sau o fi fost unul de marfa de care sa gândit ca nu are de ce sa îți spună.

Răspuns utilizator avertizat
| Freya1 a răspuns (pentru Gabdag):

Se fac multe transporturi.Dar în general cfr-ul nu cred ca da detalii despre trenurile cu marfa ca nu ii ajuta cu nimic pe oameni sa știe.

| ReddY25 a răspuns:

Probabil un marfar, in orice caz nu baga in seama daca nu ai vreo legatura cu ele

| AdioTPU a răspuns:

Poate era vreun tren de marfă și a omis el să-ți spună.

Răspuns utilizator avertizat
| AdioTPU a răspuns (pentru Gabdag):

Posibil sau poate sa fie vreun transport suspect, ilegal, de contrabandă, de aia se face pe timpul nopții.

| 199onur7 a răspuns (pentru Gabdag):

La cate se întâmplat pe lumea asta tu crezi ca ala ar fi putut transporta in ziua plină ce a facut el in seara aia.

Răspuns utilizator avertizat
| 199onur7 a răspuns (pentru Gabdag):

Nu știu frate da ceva ceva a fost in seara aia sigur -_-

| 199onur7 a răspuns:

Poate ai un auz mai dezvoltat si auzi de foarte departe