| G0AHEAD a întrebat:

Eu sunt o fire directa dar nu vorbesc urat despre o persoana; altii sunt oarecum indignati de firea mea. Eu nu vreau sa ma schimb asa am fost, asa sunt si asa voi fi. Dar as vrea tousi un sfat!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ramai asa cum esti.Cui nu ii convine felul tau de a fi sa nu stea de vorba cu tine.

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Nu te schimba pentru nimeni.

| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau. Nu te schimba si spune exact ce crezi.
Ai doar grija sa nu ii judeci gresit pe ceilalti.
Cand discuti despre diverse persoane si situatii, sa nu dai pe afara cu pareri ieftine.
Incearca sa analizezi situatiile si sa comunici cu oamenii repectivi, asa fel incat sa cunosti si cum gandesc ei.

Te-am tzucat, si ai grija sa-ti tii deschise : mintea si inima.