| mariusdaniel21 a întrebat:

Exemple de învățături pe care le-ați învățat din greșeli în viață sau regrete etc/(orice greșeală este cu un motiv frumos)?

Răspuns Câştigător
| AvatarPanda a răspuns:

1. Nu te lăsa afectat de preconcepțiile și prejudecățile celorlalți.
2. Maturitatea înseamnă să-ți susții opiniile, principiile și pasiunile.
3. Fii tu însuți.

11 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Nu mai cauta fericirea in oameni, caut-o inauntrul tau, fi fericit ca sa poti oferi fericire, nu poti turna ceai dintr-un ceainic gol, de asta exista asa multa durere pentru ca asteptam sa primim in loc sa ne oferim noi.

| dullcat a răspuns:

Punctualitatea e cartea ta de vizita.Si nu prea poti spune ca absolut orice greseala este cu un motiv frumos.Multe sunt din prostie.Asta, e traim si invatam din greseli, apoi radem cand ne amintim de ele.

| mariusdaniel21 explică (pentru dullcat):

Toate sunt cu un motiv frumos, restul sunt cu de a învăța și a te pregăti pentru ocazia mai imp.

| dullcat a răspuns (pentru mariusdaniel21):

In continuare, tot nu cred asta.

| Simpatic a răspuns:

Sa nu te joci cu focul, am aflat-o cand eram copil, am scapat cu bine!

| siriusblack98 a răspuns:

Sa nu fortezi niciodata relatiile (de orice fel, nu doar romantice). Cand fortezi o relatie in primul rand te pacalesti pe tine, in al doilea il/o enervezi pe cealalta persoane, iar in al treilea rand iti pierzi timpul inutil si te faci de ras. Eu unul cand am renuntat sa mai fortez relatiile cu oamenii, am pierdut legatura cu 98% din cunostinte. Mi au ramas doar 2 amici cu care vorbesc ocazional si atat. Nici macar o parte din rude nu mi au mai scris ori sunat cand am incetat sa le caut ca sa le intreb de sanatate. Si ma simt mult mai linistit acum.

| 1234568807 a răspuns:

Greseli cenzurate

| KovacsB a răspuns:

"pe care lea-ți"
O învățătură ar fi ca se scrie le-ați.

| vlllaaddd a răspuns:

Ce nu te omoara, te face mai puternic.

in viata daca tu nu ai grija de tine, nu are nimeni

| MrAM a răspuns:

1. Ca sa ai succes ai nevoie de disciplina in primul rand.
2. E bine sa fii independent din toate punctele de vedere si sa nu depinzi de multe persoane.
3 E bine sa te aventuriezi in viața si sa-ti asumi riscuri.

| Tputpu35 a răspuns:

Sa te infranezi pe cat poti cand ai nervi, si sa nu lasi sa vorbeasca nervii pentru tine.