| alexaalexandraa a întrebat:

Se spune ca din greseli invatam... Ai invatat din greselile facute in viata?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna dimihappy omu cat traieste greseste si invata cate ceva, murim si tot nu le stim pe toate, e firesc sa gresesti, dar e si mai firesc sa te redresezi, daca nu realizezi ca ai gresit, ori daca nu recunosti ca facand acel lucru gresesti si faci rau altora, esti un om de nimic, un om care se gandeste doar sa ii fie bine lui, necontand ca face rau cuiva, am gresit si eu, si azi realizez ca am gresit punandu-mi sufletul pe tava acelor persoane care le credeam matusi/unchi, asta e traiectoria vietii...papa

| alexaalexandraa explică (pentru caramela):

Aveti mare dreptate. Si eu am gresit cand mi-am pus sufletul pe tava acelor persoane care nu au stiut sa aprecieze asta, dar asta e... Sarut mana! happy

| caramela a răspuns (pentru alexaalexandraa):

Buna seara! esti o draguta, sa stii ca varsta, timpul, si trairile mele fac sa dau raspunsuri cat de cat reale si adevarate, chiar daca unele sunt durestraight face o seara bunahappy:*

6 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Inveti.dar la un moment dat, incepi sa repeti greseliile

| Danutza27 a răspuns:

Cu virf si indesat. Problema se pune sa nu le repeti, ca repetind o greseala este deja prostie

| Andrada003 a răspuns:

Da eu am invatat din greseli! Si parintii mei m-au corectat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am invatat nimic din greseli, eu le asimilez, chiar ma prostesc din greselile altora.