| anonim_4396 a întrebat:

Există acele persoane care nu vor să fie dominate sau supuse, dar ce părere aveți despre cei care vor să-și domine superiorii, de exemplu?
Adică un angajat care este manierat, educat, dar care în relația cu șefii încearcă (și reusește) să-i domine pe aceștia, mai ales dacă șefii sunt autoritari sau dominanți la rândul lor.

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Sunt oameni orgolioși care nu accepta rolul de executant sau de șefie în fata lor, dar a domina poate e un cuvânt prea mare, poate doar nu au atitudinea tipica de supus, sau poate vor sa para asa în fata colegilor dar în realitate ei nu domina ci probabil sunt pe picior de egalitate

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Un sef cu experienta va domina chiar si atunci cand are o relatie mai speciala cu un angajat. Chiar daca isi zambesc, stau la cafele, isi ureaza doar de bine si se simt bine impreuna, cand iese din biroul sefului, angajatul "privilegiat" va lucra cu drag, va fi productiv si se va ambitiona sa ramana un angajat model, pe cand seful il va plati egal cu colegii lui, explicandu-i "preferatului" ca nu ar fi corect sa il diferentieze de ceilalti angajati, care "fac acelasi lucru".

| relian a răspuns:

Alte intrebari mai bune nu ai? Intrebi mereu chestii de gradinita, sincer nu te-ai saturat sa intrebi rahaturi de astea pe aici?
Intrebi lucruri de parca acu ai iesit din borcan laughing, de parca habar nu ai avea de lumea asta, ai cazut cumva din Luna?

Auzi la tine, sa iti domini sefii,laughing pai te zboara aia afara imediat.In loc sa iti vezi de job, tu te ocupi cu dominatu laughing sincewr eu cred ca esti extraterestru laughingincerci sa vezi cum is oamenii de pe planeta asta, de aia pui atitea intrebari de genul asta.

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Răspunsuri mai bune nu ai?
Observ că majoritatea răspunsurilor pe care le dai sunt ironice și încărcate de emoji-uri aiurea.
Atâta timp cât respect regulamentul TPU, pot pune ce întrebări doresc.
Faptul că răspunzi în mod sarcastic nu te face să pari mai inteligent.
Dacă nu îți sunt pe plac întrebările postate de mine poți frumos să le ignori sau să nu răspunzi.

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Odata ce pui o intrebare te astepti la ce anume? Fiecare raspnde ce vrea. Daca nu doresti raspunsuri aiurea sau sarcastice ce zici,nu mai intreba.
Deci ai voie sa iontrebi ce doresti,iar eu am dreptu sa raspund ce doresc ok? Atit timp cit nu am jignit nu am vorbit urit,nu vad ce te deranjeaza ce raspund.
Daca te deranjeaza intreaba pe careva in privat,aici este public,deci oricine poate da un raspuns,ca e bun,cai rau,aia e parerea lui.

Dar ca ideer am si raspuns,nu doara am spus daca alte intrebari mai bune nu ai.
Pe viitor nu te mai apuca sa faci tu evaluari,mai ales cand pui intrebari, lasa omu sa raspunda, nu-ti place ce raspuns da t, reci mai departe, asa face cineva civilizat sau inteligent cum zici tu.Eu poate nu-s asa de inteligent,daca tu esti, atunci arata, din ce spui arati ca nu ai fi laughing, iar maimutoi de astia pun citi vreau, respect regulamentu, vorba ta laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceva de genul happy?

https://youtu.be/YRbEnn0MoZM

| Andrei0003 a răspuns:

Ce tot e cu întrebările astea? Nici la 11 ani nu-mi trecea așa ceva prin cap

| anonim_4396 explică (pentru Andrei0003):

Atunci nu le mai citi.