| wahaha a întrebat:

Exista de fapt iubirea adevarata?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da. Numai ca unii de multe ori o au in față dar interpretează gresit.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, exista iubire adevarta si jumatatea perfecta, cu care poti fii fericit toata viata.

| relian a răspuns:

Exista, dar mai rar.

| J0B0MAT a răspuns:

Da.

| ReddY25 a răspuns:

Bineînțeles

| gemeni6226 a răspuns:

Bineinteles,eu am experimentat, am iubit si am fost iubita, din acest motiv m-am si casatorit, si am trait impreuna 22 de ani pana cand el a murit.

| Nirvanaaa a răspuns:

Probabil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Din partea lui Dumnezeu și a părinților.

| Sekim a răspuns:

Si da, si nu. Totul se rezuma la interpretarea fiecarei persoane in ceea ce priveste iubirea. Pentru mine iubirea inseamna sacrificii, sa poti sa te dedici unei persoane 101%, sa fii in stare sa faci orice pentru ea si sa i fii alaturi pentru totdeauna. Pentru altcineva, poate iubirea inseamna ca o persoana sa fie de acord cu ceea ce face indiferent daca este corect sau nu, sa i se vorbeasca frumos intotdeauna si sa aiba pe cineva aproape cand are nevoie. Oarecum intrebarea ta este retorica, deoarece in 90% din cazuri oamenii stiu ca iubirea adevarata exista ( parintii sunt dovada ). Acum, daca faci parte din acest 90% cel mai probabil pui intrebarea asta conversional sau te referi la un alt tip de iubire, nu cea parinteasca ( inteleg ideea ). Per total, raspunsul este da, exista iubirea adevarata, dar e foarte greu sa gasesti asa ceva, e un drum lung si deloc placut pana acolo.

| InAfaraTiparelor a răspuns:

Nu, din pacate. O gasesti doar in universul fanteziei. De aceea se si creaza telenovele sau scenarii siropoase americane sau de alte nationalitati, ca sa-ti umple golul interior. Exista toleranta, cooperare, interes reciproc, compatibilitate sexuala, sprijin financiar in locul cuvantului "Iubire".