lolita
| lolita a întrebat:

Exista o explicatie pentru faptul ca barbatii sar mai repede la cearta decat femeile? Cazuri concrete am vazut aici pe site.

13 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu poti generaliza.In general, in lumea reala femeile sunt lider pe piata la capitolul asta si devin fiare cand o "parasuta" se uita la "bitu" lor.Atunci sa vezi injurii, paruiala nu ce e aicilaughing

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Acelasi lucru am observat si eu, dar sa nu generalizam.

| JeSa a răspuns:

Din cauza la orgoliul lor, tipic masculintonguehappy...

| costymaximus a răspuns:

Eu din contra, apreciez ca femeile sint mai predispuse la cearta.

| Victoria a răspuns:

Eu cred ca fetele sunt mai predispuse la cearta decat baietii. Cei din urma au tendinta sa faca lucrurile cu mai mult calm, iar fetele, pentru ca se implica mai mult, ajung si sa se certe mai des.

| Deea a răspuns:

Barbatii sunt mai impulsivi decat femeile... fetele sunt calme si incearca sa opreasca cearta, sau unele chiar plang.

| cotzobel a răspuns:

Vor sa arate cine e seful tongue

| MikyMi a răspuns:

Sunt mai orgoliosi decat noi, femeile. dar nu toti...sunt cazuri unde e cu totul invers.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca o femeie sa se contreze unui barbat e ceva normal. Dar sa fii urmarit prin toate galeriile cum sint eu cu prostii contrafacute chiar nu se face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ehe, sa vezi ce certarete sint si femeile laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aha, aha, uite ca mi se da dreptate. Cum am putea oare sa ne comparam noi cu femeile? Niciodata laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lora, sint de acord cu tine. Nu ma lasi sa intorc totul cum vreau eu, pentru ca rastalmacesti tu totulwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeile sunt mai cerebrale, atat in dragoste cat si in viata de zi cu zi.chit ca suntem romantice, sentimentale pana la refuz, ne pastram totusi,,, capul pe umeri", barbatii vor sa-si dovedeasca cumva,, superioritatea rasei", desi hai sa recunoastem, sunt si femei rele de gura, am vazut eu unele si pe aici.