| anonim_4396 a întrebat:

Exista pe Pamant, o vietate care sa dea dovada de cruzime fata de semenii sai, mai mult decat o face omul? Eu unul, nu cred.

7 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Ce este cel mai grav e că celelalte vieţuitoare care se poartă cu cruzime faţă de semenii lor o fac din instinct, dar omul o face de bunăvoie şi nesilit de nimeni. E conştient de ceea ce face.

Răspuns utilizator avertizat
| Fifylici a răspuns:

Candva cineva mi-a spus ca cel mai periculos animal din societate este omul.Asa ca ai grija cu cine interactionezi

| cornculapte a răspuns:

Femela calugarita care initiaza sexul prin smulgerea capului masculului.laughing Nu ti se pare crunt? Mie da.

| cristianpopa a răspuns:

Tarantula-femela. Isi ucide partenerul dupa terminarea actului sexual. Nu cred ca ai vrea, asa-i?

| gyorgya a răspuns:

Din pacate nu.si vorba lui raul, vietuitoarele o fac din instinct si doar atunci cand se simt amenintate sau in pericol.omul o face si din placere cateodata. f rusinos.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa cum a spus si Raul9004, celelalte vietuitoare o fac din instinct, asa este "mersul lucrurilor". Dar omul, o face de multe ori premeditat. Auzi, sa ma ucida iubita... dupa ce o fac fericita... laughing