| anonim_4396 a întrebat:

Exista un conflict continuu intre partea rationala vs emotie vs insticte?
Cum sa rezolvam conflictul?

11 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu, pun ratiunea mereu pe primul loc, oricum, sentimente de dragoste nu prea am multe, asa ca mi-e usor sa ma descotoresesc de ele in favoarea ratiunii.

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Ai dreptate sa stii nu prea ai empatie, sentimente dar obsesie fotbalistica

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Empatie si sentimente am, cum sa nu am? Dedic o buna parte sportului preferat/

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Nu ai omenie, sa spun asa

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Omul cu suflet curat
Rade chiar de-i suparat
Omul cu inima buna
Nu stii cat amar aduna
Lucru mare-i omenia
Mai de prêt ca bogatia
In viata castigi sau pierzi
Omenia s-o pastrezi mai
Lucru mare-i omenia
Mai de prêt ca bogatia
In viata castigi sau pierzi
Omenia s-o pastrezi mai
Omule sa nu faci rau
Ca te vede Dumnezeu
Cine in viata greseste
Pan' la urma tot plateste
Lucru mare-i omenia
Mai de prêt ca bogatia
In viata castigi sau pierzi
Omenia s-o pastrezi mai
Lucru mare-i omenia
Mai de prêt ca bogatia
In viata castigi sau pierzi
Omenia s-o pastrezi mai
Omenia n-are prêt
Omul n-are doua vieti
Cine om cu suflet mare
Ramane om pana moare
Lucru mare-i omenia
Mai de prêt ca bogatia
In viata castigi sau pierzi
Omenia s-o pastrezi mai
Lucru mare-i omenia
Mai de prêt ca bogatia
In viata castigi sau pierzi
Omenia s-o pastrezi mai

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

De unde ai scos tampenia asta?

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Stii ca eu nu jignesc useri nici nu afirm chesti de genul despre nimeni, mai ales despre cine a fost in lista mea de prieteni vreo 3 ani, dar nu e o suparare, tu crezi ca eu am spus-o in sens negativ sau te jignesc pls nu te gandi in felul asta, eu sunt sincer, pur simplu sunt reflectia temperamentului tau nu a mastilor false care le porti

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Nu am absolut nicio idee la ce te referi, nu inteleg inspre ce bati/

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Cum sa iti explic eu, aveam alte asteptari, dar nu a fost sa fie, stii care e faza ca chiar te consideram prieten, dar asta e

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Te rog sa ma crezi ca nu stiu la ce te referi.

| Paul754880338 a răspuns:

Experienta ( sau lipsa ei )va stabili intotdeaunal cine iese invingator din acest conflict.