| anonim_4396 a întrebat:

Există vreo diferență intre oamenii care mănăncă peste măsură și porcii care mănăncă pănă adorm in troacă?

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Este cam urata intrebarea, nu crezi? Unii oameni pur si simplu gasesc placere in acest obicei zilnic de care depindem pentru a trai : mancatul. Sigur ca poate deveni extrem de nesanatos, dar sa-i compari cu porcii e cam mult.

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru dullcat):

Stiu, adevărul poate fi extrem de urăt, dar asta nu-l face m-ai puțin adevărat.

| LordCristobal a răspuns:

Nu,nicio diferenta.

| anonim3247 a răspuns:

Este diferență
- pe oamenii care mănâncă cum spui tu îi vezi peste tot pe stradă
- porcii nu îi vezi pe stradă

| shiningcrown a răspuns:

Porcii mănâncă că sunt animale domestice fara prea multa rațiune, omul are rațiune dar mănâncă compulsiv din motive existențiale, degradare a propriei vieți și a psihicului.