| Username1 a întrebat:

Exista vreo regula in regulamentul scolar care spune ca baietii nu au voie cu parul lung?

7 răspunsuri:
| JackieSue a răspuns:

Am intrebat-o pe sor`mea ca eu am trecut de scoalahee hee. Ea zice ca in regulament nu scrie ca baietii n-au voie cu parul lung, dar profele sunt pisaloage si ii obliga ca asa e frumos laughing.

| Mwhahahaa a răspuns:

Buna...

Nu stiu cum o fi in alte scoli, dar la mine in scoala in regulament scrie ca baietii nu au voie cu parul lung, deci la mine in scoala, sincer nu e nici un baiat cu parul lung...
Mie una nu-mi plac baietii cu parul lungtongue foarte sincer iti spun astahee hee

t'pupkiss

| ΔH a răspuns:

Nu exista asa ceva.
La mine in clasa am 2 baieti cu parul lung (unul, cred ca are parul de peste 25cm, altul cu aproximatie, vreo 15cm)
Si in plus e discriminare.
Fetele au voie cu parul lung, si baietii nu?
Daca as avea parul lung si ar fi interzis acolo, ce mi-ar face?
Imi scade nota la purtare?
Nu sunt primit la ore?
Si ar suna frumos o astfel de reclamatie?
"Nu sunt primit la ore, deoarece sunt un baiat cu par lung".
Eu in locul tau, nici nu m-as gandii sa ma tund.
Daca-ti place de tine cu parul lung, ramai asa, ce e prostia asta?
Ce-or sa-ti faca?

| ΔH a răspuns:

Notele se dau pentru rezultatele la invatatura.
Cum dumnezeu sa-ti dea 4 la matematica, cand tu stii de 9-10?
Poti depunde contestatie.

| Username1 explică:

La asta m-am gandit si eu dar unii profi care nu le convine parul meu pot face in asa fel incat sa raman corijent la acea materie...asa a patit un fost coleg care a primit in ultima saptamana un 4 la engleza si un 4 la istorie... el s-a mutat si profilor nu le-a convenit si au cautat motive sa ii de note proaste...

| danny105 a răspuns:

Hai sa facem greva! Unui baiat din clasa mea i-a scazut nota la purtare fiindca a refuzat sa-si taie parul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scriemi mesaj privat ca iti dau regulamentul scolar, dar din cate stiu eu, da baietii au dreptul sa fie cu parul lung happy